SK Olympie Dolní Břežany

Aktuality Mladší dorost

STARŠÍ DOROST VYHRÁL 3 ZÁPASY V ŘADĚ!

Spartak Příbram – SKO DB … 1:4

na zápas v Příbrami jsme poprvé mohli do sestavy zařadit posilu z Tempa – Matěje Procházku. Ten obsadil klíčový post středního záložníka a vytvořil velice silnou dvojici s Matějem Hrobníkem. Tato pozice nás dlouhodobě trápila. Stejně tak se i stabilní brankář Kuba Malajda jr definitivně vyléčil ze svých zranění a bylo to znát. Konečně jsme mohli postavit silný tým podle našich představ. Od první minuty ale byla znát lehká nesehranost a nervozita, protože pro nás se jednalo o klíčový duel s týmem, který byl v tabulce pod námi a bylo potřeba mu odskočit. Domácí nás zlobili především dlouhými nákopy na dva velmi šikovné útočníky, po jedné z těchto akcí jsme „hloupě“ faulovali v pokutovém území a inkasovali z penalty. Nebyl to dobrý začátek a bylo potřeba výrazně přidat. Především v zachytávání dlouhým míčů a vzájemném zastupování se v obranné činnosti. To se začalo dařit. Hrobas záhy vymetl nádherným trestňákem pavučiny v domácí šibenici, Miki Ehrenberger si pohrál před brankou s domácí obranou včetně brankáře a šli jsme zaslouženě do vedení. Začátek druhého poločasu jsme ale zcela zaspali a probudil nás až fantastický zákrok Kuby v bráně, který nedovolil domácímu týmu vyrovnat. Byl to opravdový budíček, protože následně už jsme Příbram do ničeho nepustili, naopak jsme přidali ještě dvě branky a mohli tak oslavit zaslouženou výhru 4:1

Branky : Hrobník, Ehrenberger, Procházka, Blažek

FK Bohemia Poděbrady – SKO DB … 0:4

ve čtvrtek 28/9 v den státního svátku jsme jeli opět ven, tentokrát do Poděbrad. Domácí disponují nádherným areálem, dvě travnatá hřiště, velké UMT hřiště, 2x UMT na 7+1 a navíc multifunkční hřiště. Kdejaký prvoligový tým by mohl závidět.

Tentokrát už si vše sedlo, od prvních minut jsme byli aktivnější a nebezpečnější. Jen naší neplodností v zakončení jsme o poločase vedli pouze 1:0. David šel 3x sám na bránu, Hrobas jednou, mnoho akcí jsme nedovedli do finále. Bylo otázkou zda nás to nebude mrzet. Bylo jasné, že druhý gól domácí zlomí, vyrovnání způsobí obrovské komplikace. Hned v poločasové pauze jsme nasadili Johnyho Chocholu, který předtím stál a čekali jsem, jak se příležitosti chopí. Vzal to za správný konec a okamžitě po nástupu byl strašně moc cítit. Rychle jsme přidali druhou a třetí branku a zápas byl rozhodnut. V závěru ještě Miki Ehrenberger potvrdil střeleckou formu, zvýšil na 4:0 a potvrdil tak důležité vítězství, opět z venku, to se cení.

Branky : Procházka, Ehrenberger, Andronikov, Chochola

SKO DB – SK Lhota… 5:2

Anglický týden jsme zakončili v domácím prostředí, přivítali jsme SK Lhota. Jasným cílem bylo potvrdit dvě venkovní výhry a utrhnout se od spodní poloviny tabulky. Hosté od začátku čekali, co předvedeme, bylo to především o nás. My jsme předvedli, ale špatně. Obrovskou chybou v rozehrávce jsme darovali soupeři vedení na 1:0 a znervózněli jsme. I přes nepřesnosti z přemíry snahy se podařilo vyrovnat, David se trefil v nelehké pozici. V té chvíli vše vypadlo dobře, uklidníme a hosty přehrajeme. Opak byl pravdou, zápas „blbec“ jsme si kousali dál. Hostující křídelník centroval od břežanské zdi a ukopnul se tak mocně, že míč skončil v zadní šibenici. To už bylo na naší psychiku moc a do šaten jsme odcházeli za stavu 1:2. Celý první poločas byl náš výkon slabý. Absolutní nekomunikace a žádné zajišťování se v obranné fázi, nedostatečné doplnění útočné fáze, lenost a profesorský výkon. To vše zapříčinilo nepříznivý stav. Bouře v kabině se naštěstí přesunula a i na hřiště a do druhého dějství vyběhl jiný tým. Aktivita, pohyb, herní intenzita, vše jak má být. Hrobas opět skóroval z trestňáku, Prochy z dalšího volného přímého kopu nádherně míč zakroutil do zadní šibenice, Johny se položil do světového voleje, málem zlomil břevno. Tím že jsme ale situaci tentokrát správně dohrávali, tak jsme střelu dorazili a soupeři definitivně odskočili. Vojta následně kosmeticky upravil a na 5:2 a byl konec.

Zápas je ale varovným prstem, že nikdo se neporazí sám a každé utkání je potřeba hrát na hraně svých možností !

Branky : Hrobník, Černý, 2x Procházka, Andronikov