SK Olympie Dolní Břežany

Aktuality Mladší dorost

Břežanský dorost své první dva zápasy vyhrál

SKO – Týnec nad Sázavou 7:1

do prvního utkání jarní části jsme vstoupili utkáním s Týncem bez kapitána Matěje Hrobníka, který je na dlouho vyřazen nemocí, ale zase se zimní posilou Davidem Andronikovem, který přišel z FC Tempo Praha. Davide vítej ! Do utkání byl také zařazen navrátilec z Libuše Filip Hlaveš, člen širšího kádru našeho A týmu. 

Zápas jsme dovedli k jasnému vítězství, ale hra byla protkána nepřesnostmi, přeci jen se jednalo o první zápas po 4 měsících na přírodní trávě a dva tréninky na trávě nemohou zcela vyřešit přechod z UMT na přírodní pažit. 

V utkání došlo bohužel k těžkému zranění Honzy Šimončiče, který je určitě vyřazen na celé jaro a bude nám, i celé Olympii, nesmírně chybět. Důležité je ale hlavně to, aby se jeho koleno podařilo lékařům vyspravit tak, aby ho to do budoucna neomezovalo jak ve sportu, tak hlavně v běžném životě. Honzo držíme palce a drž se !

Branky : Andronikov 2, Procházka 2, Černý 2, Hlaveš

FC Jílové – SKO 1:2

v týdnu před zápasem v Jílovém se nám začal dorost rozpadat jako domeček z karet. M.Hrobník stále nemocen, Matěj Procházka odešel zpět do Tempa, Prochymu tímto děkujeme za necelý rok, který u nás působil, Honza čeká na operaci atd. Po konstruktivní dohodě s trenéry a vedením SKO jsme z B mužstva na utkání přesunuli Michala Větrovce, což se ukázalo jako důležitý krok. Moc nám pomohl.

Samotný zápas se první poločas odvíjel zcela v naší režii, domácí tým jsme přehrávali po všech stránkách. Jen naše nemohoucnost v zakončení a výborný výkon brankáře způsobila, že jsme odcházeli do šaten s hubeným vedením 1:0. Jak je fotbal krásný a vrtkavý zároveň se ukázalo hned po pauze. Domácí se osmělili a zápas herně vyrovnali, dokonce nás v určitých pasážích i přehrávali. My přestali být kompaktní, postavení ve správném bloku se nám rozpadlo, tvořilo se obrovské mezery mezi útočnou a obrannou fází, ofenzivní hráči byli daleko od sebe, výstavba hry se nedařila. 

Přišlo co přijít muselo a domácí srovnali. Konec zápasu byl nahoru/dolů, pár šancí jsme si vytvořili, ale sportovně nutno uznat, že i domácí mohli zápas otočit. Když už se zdálo, že zápas skončí dělbou bodů, tak jsme v 5té minutě nastavení dokázali vstřelit rozhodující branku. Vojta se skvěle zorientoval ve vápně, uvolnil se a propálil vše, co mu stálo v cestě. 

Zápas byl náročný fyzicky i mentálně. Ukázal se charakter mužstva, kluky je třeba ocenit, jak se tím poprali. Takový zápas jim strašně pomůže a posune je dál mnohem dál, než vysoká výhra. 

Branky : Andronikov, Černý

Jakub Maláček

Ostatní aktuality

Staň se patronem nové umělky
Podpoř SK Olympie Dolní Břežany a zapiš se do historie