SK Olympie Dolní Břežany

Aktuality A týmu

ZAKOPNUTÁ PENALTA V ZÁPASE S ROZTOKY

Podzimní sezóna přinesla v SK Olympii několik hezkých momentů, které stojí za připomenutí. Jedním z nich je zakopnutá penalta Tomáše Paty, ve vítězném zápase s Roztoky.
 
Kapitán SK Olympie Tomáš Pata v 55.min za stavu 1:1 vědomě neproměnil penaltu a zakopl míč mimo branku domácích. Fantastické fair-play gesto našeho kapitána ocenili všichni aktéři i diváci zápasu. Zeptali jsme se Toma na pár otázek. 
 
🌀 Tomáši, co se na hřišti stalo❓
Celý zápas probíhal v klidné atmosféře na hřišti, a to ze všech stran (my, soupeř i rozhodčí). To hned člověka ten fotbal více baví a přináší mu to, co si přeje – tedy zábavu a odreagování.
V průběhu druhé půle byl souboj našeho hráče v šestnáctce soupeře a rozhodčí pískl penaltu. Po rychlé konzultaci s klukama (hlavně s Jirkou Bílkem) jsme se shodli, že se rozhodčí upískl a o faul se nejednalo. My chceme vždy vyhrát, to je jasné, ale vyhrát férově. Vzhledem k vývoji zápasu (1:1) jsme se rozhodli, že penaltu zakopnu.
 
🌀Co se vám honilo hlavou❓
Rozhodnutí penaltu zakopnout bylo jasné. Celkově jsem se vnitřně nahecoval, že ten zápas prostě zlomíme a vyhrajeme!
 
🌀 A podařilo se
Ano, vyhráli jsme 4:1. Roztoky jsme opouštěli s příjemný pocitem z našeho chování na hřišti.
 
🌀 Z čeho jste měl nejlepší pocit
Moc příjemný byl potlesk od fanoušků Roztok. Jsem hrdý na celý tým, že jsme byli naprosto jednotní v rozhodnutí. To vždy potěší. 
 

Ostatní aktuality