SK Olympie Dolní Břežany

Aktuality Mladší žáci - U13

HODNOCENÍ SEZÓNY MLADŠÍ ŽÁCI U12

Jaká byla sezóna pro mladší žáky ročník 2009?
Za trenérskou dvojici Honza Jednička a Václav Hvízdal, zhodnotil Honza její průběh.
„Velký skok mají za sebou kluci ročníku 2009, kteří od loňského září začali hrát mladší žáky. Jednak přibyli dva hráči do pole (místo 5+1 ve starší přípravce nyní hrají 7+1) a jednak se více než dvakrát zvětšila hrací plocha. Tím se i radikálně mění dovednosti, které hráči potřebují. Na čelní místa se dostávají fyzická kondice a běhání, schopnost hrát s hlavou nahoře, umění pomoci si přihrávkou lépe postavenému spoluhráči. Někdo se s tímto přechodem popasoval lépe, někdo hůře.
Z hlediska výsledků byla situace nadále ovlivněna koronavirovou krizí. Naše rozehraná soutěž – okresní přebor mladších žáků – byla v říjnu přerušena a na jaře se již nedohrávala. Skončili jsme na zadních příčkách, ale kromě zápasu s nabušenými Psáry (posílenými o kluky z jejich megaúspěšného ročníku 2008) jsme ostudu rozhodně neudělali.
V zimě jsme díky covid situaci přátelské zápasy ani přípravné turnaje nehráli. Dokud to šlo, trénovali jsme v omezených formátech (oddělené skupinky po šesti hráčích, resp. po dvojících) venku na naší umělce. V nejtužším lockdownu kluci zůstali doma a plnili domácí úkoly či běžeckou výzvu.
Jaro jsme si místo zrušené soutěže zpestřili řadou přátelských zápasů (dvojzápasy s Vestcem a Hradišťkem, utkání v Psárech) a dvěma zajímavě obsazenými turnaji v Kolodějích.
Vzhledem k objektivním podmínkám to nebyla špatná sezóna, i když jsem věřil, že přechod do mladších žáků zvládneme trošku lépe. Lepším výsledkům i hernímu projevu ublížila občasná nesoustředěnost. Kluci se již dostali do věku, kdy si musí rozmyslet, jestli budou brát fotbal naplno anebo jen jako vatu pro zaplnění volného času.
Během sezóny skončil s fotbalem Jirka, se starší kategorií kluků ročníku 2008 začal čím dál více chodit Niki. Během jara přišli šikovní a zapálení Kuba a Filip.
Břežanské modrožluté barvy hájili tito borci: Dan, Kryštof, Luky, Šíma, Míša, Maty, Vinca, Miki, Číža, Štyndlis, Oski, Robík, Vojta, Fíla, Kuba, Niki.
 
Přejeme vám krásné léto a v srpnu se budeme na kluky zase těšit!“
 

Ostatní aktuality