SK Olympie Dolní Břežany

Aktuality Mladší žáci - U13

STARŠÍ ŽÁCI A (U15): ZAČÁTEK NOVÉ SEZÓNY JAKO NA HOUPAČCE

Díky skvělým výkonům kluků o rok staršího ročníku 2008 jsme postoupili z okresního přeboru a od letošní sezóny hrajeme 1A. třídu Středočeského kraje.
Naše přípravu jsme odstartovali začátkem srpna, kdy jsme začali trénovat ve velkých vedrech. Ve druhé polovině srpna jsme odjeli na soustředění do Vodňan, kde nás čekaly náročné tréninky, ale také stmelení týmu. Po návratu nás prověřil ve vyšší soutěži na domácí půdě první soupeř – Vestec, nejsilnější tým soutěže, který po 8 kolech soutěži dominuje bez ztráty bodu.
Do utkání jsme vstoupili daleko aktivněji a dostali se zaslouženě do vedení. Síly nám bohužel i důsledkem náročného soustředění došly ještě před poločasem a tahali jsme za kratší konec. Prohra 2:4 byla nakonec důstojná.
Druhý zápas proti ambicióznímu týmu Radošovic byl „zápas blbec“. Místo abychom ve 2. minutě využili samostatný nájezd na brankáře a ujali se vedení, v 6. minutě jsme obdrželi červenou kartu a hrát 74 minut o deseti hráčích jsme nezvládli. Na prohru 0:6 nevzpomínáme rádi.
Třetí letošní prohru jsme utrpěli v 5. kole na půdě Zelenče, soupeř byl prostě lepší, prohra 4:1 byla zasloužená, výmluvy nemáme.
S dalšími pěti soupeři (Radonice, Votice, Psáry, Jílové i Kounice/Čelákovice) už se nám podařilo dominovat jak herně, tak i výsledkově. Celkově jsme po osmi kolech na 5. místě z 14.
I když to občas nejde fotbalově, dokážou kluci zabojovat jako tým a překlopit vítězství na svou stranu. Od minulého roku je vidět na jednotlivých hráčích velký pokrok, už se objevují návyky, které do každého z nich hrneme na každém tréninku.
Nejsme tým jednoho muže, a proto nemá smysl někoho zvlášť vypíchnout. Pokud by ale mělo zaznít jedno jméno, asi by bylo vhodné zmínit Dominika Štorkána, který je nejlepším střelcem týmu (podílel se skoro na polovině z nich) a kterého i kluci spontánně zvolili svým kapitánem.
Naším cílem do této sezóny je hlavně rozvíjet všechny naše hráče (na soupisce máme 22 borců) a výkonnostně je připravit na dorostenecké soutěže v příštích letech. A zároveň zachovat krajskou soutěž starších (a vlastně i mladších) žáků pro spoluhráče ročníku 2010 a mladší.

Ostatní aktuality