SK Olympie Dolní Břežany

Aktuality Mladší žáci - U13

HIGHLIGHTY ZIMNÍ PŘÍPRAVY U15: VÍTĚZSTVÍ V ZIMNÍ LIZE A PROHRA S TEMPEM

Zimní přípravu jsme pojali dle hesla „nejlepší trénink je zápas“. Od začátku ledna jsme odehráli devět přátelských zápasů a ten poslední desátý nás čeká příští víkend. 

Tak jako loňský rok jsme se i letos zúčastnili Zimní ligy starších žáků na Šeberově, kde jsme obhajovali loňské prvenství týmu naší současné U17. V zimní soutěži jsme odehráli těchto 7 zápasů:

– základní skupina: 

o SKO A – Dobřejovice 3:0

o SKO A – TJ Spoje 4:1

o SKO A – SK Dolní Chabry 5:2 (náš nejlepší zápas na turnaji)

o SKO A – SK Slovan Kunratice 2:3

o SKO A – SK Modřany B 4:0

– semifinále: SKO A – TJ Aero Odolena Voda 1:0

– finále: SKO A – SK Slovan Kunratice 1:1 (vítězství na penalty v 9. sérii)

Turnaj byl ideální příležitostí vyzkoušet si různá rozestavení a systémy hry, např. jak zvládat útočnou fázi bez našeho kanonýra Dominika Štorkána. Radost nám udělalo to, že se podařilo zapojit do hry nové kluky, kteří k nám v posledním roce přišli v roli začátečníků. Například semifinálový zápas jediným gólem a finálový rozstřel poslední penaltou rozhodl Andy Šylo, který s organizovaným fotbalem začal loni na podzim. Nevýhodou turnaje bylo jeho slabší obsazení, kdy jsme ze sedmi utkání narazili v podstatě jen na tři silnější soupeře (Dolní Chabry, Odolena Voda a Kunratice). 

Nicméně vítězství v turnaji po vypjatém remízovém zápase až v 9. sérii penalt vyvolalo obří emoce celého týmu i party fandících rodičů a kamarádů – kvůli takovým momentům ten fotbal děláme. Individuálního (a spravedlivého) ocenění se dostalo Matěji Pěknému, který byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. 

Intermezzem byl přátelák proti týmu U15 Radotína. Po půli jsme lehce vedli 4:0 a klukům o přestávce promluvili do duše, ať zklidní dosud zbrklou koncovku s cílem vstřelit více gólů. Opak byl pravdou, naši hráči zvolnili a zápas skončil našim 4:1. Pozitivem bylo úspěšné zapojení třech kluků z týmu U14, kteří vstřelili tři naše branky (2x Dáva Ulman, 1x Honza Murla).

Vrchol zimní přípravy představoval přátelák s Tempem. Tempáci hráli v kombinované (a určitě ne nejsilnější) sestavě U14/U15. Zápas jsme ambiciózně natáhli na 2x 45 min (standardně hrajeme 2x 35 min), a i tak dokázali se silnějším soupeřem běhat celé utkání. Po poločase 1:1 se kvalita prokázala a s těsnou prohrou 2:3 jsme byli spokojeni. Kdybychom proměnili naše velké šance (včetně pár samostatných úniků na gólmana), mohli jsme i šťastně zvítězit. I trenér soupeře po zápase ocenil naši organizovanost v obraně a rychlý přechod do útoku; ten byl – upřímně – vynucený tím, že v souboji záložních řad jsme hráli druhé housle. 

Vedle výsledku přátelského zápasu bych ocenil jeho PŘÁTELSKOU atmosféru. Bylo milé vidět, jak se k nám hrdě hlásí naši odchovanci (a momentální soupeři) Jáša Hodek, Andy Kukuczka a Tony Nguyen i jejich rodiče. V utkání nám fandili (a byli s námi v kabině) i další exBřežaňáci Kuba Zeman a Alex Kukuczka. Na náš zápas se přijeli podívat i trenéři Žíža a Chali či Pepa Malajda (dříve Tempo, nyní naše U14). 

Příprava pomalu končí a již vyhlížíme soupeře z nejtěžších. První utkání 1A. třídy Středočeského kraje hrajeme proti Viktorce Vestec, která je po podzimu suverénně první bez ztráty jediného bodu. Držte nám palce!

Ostatní aktuality

Staň se patronem nové umělky
Podpoř SK Olympie Dolní Břežany a zapiš se do historie