SK Olympie Dolní Břežany

Aktuality Mladší žáci - U13

STARŠÍ ŽÁCI „B“ – ÚSPĚŠNÝ PŘECHOD NA VELKÉ HŘIŠTĚ 

Kluci ročníku 2009, kteří od srpna tvoří kategorii U14 neboli starších žáků „B“, zažili největší změnu ve své fotbalové kariéře. Z dosavadních malých forem fotbalu (4+1, 5+1, 7+1) začali od podzimu konečně hrát na velkém hříšti v plnohodnotném formátu 11 hráčů. Přípravné zápasy na velké hřiště jsme zahájili již v květnu a červnu a naše nezkušenost s více než dvounásobným prostorem byla znát. Další přípravné zápasy jsme přidali na srpnovém soustředění v tradičních Vodňanech, kde jsme i přes nepřízeň počasí kvalitně potrénovali a navíc stmelili partu.

Mistrovské zápasy, resp. jejich výsledky pak byly milým překvapením a vyústěním poctivé přípravy. I když hru na velkém hřišti nadále doprovázela řada taktických chyb (neschopnost otáčet těžiště hry do volných prostorů, nevyužívání celé šířky hřiště, problémy křídelních hráčů s bráněním,…), oproti prvním zápasům jsme zaznamenali výrazné zlepšení, které se projevilo i na výsledcích. V naší skupině okresního přeboru starších hráčů jsme na hezkém druhém místě za prvním Sokolem Holubice. 

V žádném případě neusínáme na vavřínech, kromě poctivých tréninků chceme hrát v zimní pauze co nejvíce přátelských zápasů, abychom si hru na velkém hřišti co nejvíce osahali. Po skončení soutěže jsme absolvovali tři zajímavá přátelské utkání s kvalitními soupeři (prohry proti týmu Lety/Řevnice a Jílovému, výhra nad Radotínem), od ledna hrajeme zimní ligu starších žáků na Šeberově.Kromě výsledků a posunů v kvalitě hry nás těší i skutečnost, že kluky fotbal baví, na tréninky i zápasy se (většinou) scházíme v dostatečném počtu, během roku přišlo pár zajímavých posil. Zároveň nás těší užitečná spolupráce se starší kategorií U15 (starší žáci „A“ ročníku 2008) a mladší kategorií U13 (mladší žáci ročníku 2010-2011) – díky patří jejich hráčům a trenérům.

Podzimní sezónu naši soupisku tvořili tito borci: Brucki, Toby Burda (prosincová posila z Vestce), Číža, Filip, Gejdy, Kuba Hamza, Šíma Jedla, Míša Jirušek, Daník, Maty Pěkný, Vojta, Martin Středa (letní posila), Domča, Štyndlis, Maty Tichota, Luky, Niki, Šíma Červeňák, Oski, Slezi, Míša Svoboda, Robík. Tým mělo na starosti trenérské duo Honza Jedlička a Honza Šimončič, přínosem byly i kondiční tréninky Michala Sedleckého a brankářské tréninky Pavla Staníka. 

 

Ostatní aktuality