SK Olympie Dolní Břežany

Aktuality A týmu

JARNÍ VÍTĚZNÁ VLNA ÁČKA – TŘI ZÁPASY A 9 ZÍSKANÝCH BODŮ

ÚVODNÍ JARNÍ UTKÁNÍ ÁČKA PROTI TJ ŠTĚCHOVICE VYHRÁLI 3:0

První jarní utkání jsme zvládli vítězně, když po několika neúspěšných pokusech jsme konečně TJ Štěchovice na jejich trávníku porazili 3:0 (po poločase 1:0). Branky dávali 2x Shaka a 1 náš kapitán v tomto utkání Matěj Štědronský. Všechny 3 branky byly po vykombinovaných našich akcí ze hry. Náš tým předvedl výkon ze zabezpečené obrany s rychlými výpady na útočnou polovinu, což se nám dařilo.“ říká manažer týmu Kryštof Mencl. Ve 40. min utkání za stavu 0:0 tým mužů A podržel nový brankář Zdeněk Podolan (bývalý hráč Zlína), který zneškodnil sólový nájezd domácích. Z následného protiútoku skóroval do poločasu Shaka na 1:0 pro Dolní Břežany. V 2. poločase jsme soustředěně kontrolovali hru i výsledek, postupně jsme navýšili skóre a tím rozhodli o zaslouženém vítězství. Utkání poprvé sám koučoval asistent trenéra Petr Hruška, z důvodu nemoci trenéra Bílka. Trenér Hruška tak měl vítěznou premiéru.

V PRVNÍM JARNÍM UTKÁNÍ DOMA ZDRTILO ÁČKO TÝM ZBUZAN B 9:2 – HATTRICK VSÍTIL ŠTĚDRONSKÝ

Skutečně aprílové počasí postihlo tým Áčka Dolní Břežany 1. dubna v den domácí jarní premiéry, kdy byla nepříjemná zima i sníh. „Finálně jsme soupeře rozdrtili 9:2 (po poločase 2:2).  Utkání však především v 1. poločase nebylo jednoduché, i když jsme byli většinově v držení míče a výkon na hřišti řídil Jiří Bílek mladší. Po našich individuálních chybách soupeř dvakrát skóroval a naši borci museli vždy dotahovat. Naštěstí náš střelec Matěj Štědronský dokázal v 1. poločase vždy skóre dorovnat po dvou dorážkách, když byl v pokutovém území soupeře na místě, kde měl být.  Trenér Bílek se rozhodl hned ke třem změnám v sestavě okolo poločasu a 3 čerství hráči Fanda Sklenář, Honza Hlaveš a Martin přinesli žádoucí zrychlení a zpřesnění hry. Soupeře jsme zamkli na jeho polovině hrací plochy a během jen 20 min 2. poločasu  jsme vstřelili 4 branky (2x Honza Hlaveš, Marek Hraško, Martin).  Na naši hru v této fázi hry byla skutečně radost pohledět.“, shrnuje vývoj zápasu Kryštof Mencl.

Do konce zápasu další branky přidali Martin Motyčka, Matěj Štědronský (dovršil tak hattrick v tomto zápase) a opět Martin. Počasí se bohužel projevilo na návštěvě pouhých 100 diváku, ale děkujeme i tak moc všem za účast a podporu. Celkově jsme rádi, že pouze bláznivé počasí nám připravilo na 1. apríla překvapení, shrnuje trenér Áčka.

V NÁROČNÉM VENKOVNÍM UTKÁNÍ V CHOTČI VYHRÁLO ÁČKO 6:2 – HATTRICKY ZAZNAMENALI ŠTĚDRONSKÝ A SKLENÁŘ

„Po disciplinovaném a soustředěném výkonu jsme u náročného soupeře v Chotči zvítězili 6:2 (po poločase 3:1). Soupeř vedl po proměněné penaltě ve 14.min 1:0, kdy hostujícího útočníka Cherenka fauloval v pokutovém území Zdeněk Chaloupka. Náš drtivý tlak a držení míče v 1. poločase přinesl kýžený brankový efekt, když potentní Matěj Štědronský vyrovnal na 1:1 střelou z hranice pokutového území ve 28.min a v následující minutě ihned Fanda Sklenář dorážkou zvýšil na 2:1 pro nás. Náš tlak pokračoval, několik našich šancí však zlikvidoval brankář soupeře a 2x zachránila hosty tyč. Nakonec šťastnou dorážkou do poločasu zvýšil opět Fanda Sklenář na 3:1.“ vysvětluje Kryštof Mencl.

Do 2. poločasu tým Muži A nastoupil již bez Jiřího Bílka mladšího, což se na organizaci hry včetně obrany projevilo, navíc soupeř 15 min přehrával. Choteč zaslouženě snížila na 3:2. Od 60. min se břežanští zkoncentrovali a začali hrát opět naši nátlakovou hru. V 71.min vybojoval Matěj Štědronský penaltu, kterou proměnil se štěstím Fanda Sklenář a dovršil tak pro něj netradiční hattrick. Vedení 4:2 naše hráče uklidnilo a následně po vypracovaných kombinacích zvyšoval dvakrát Matěj Štědronský. Tedy i on zaznamenal svůj hattrick v tomto utkání, což ale u Matěje již tradiční záležitostí.

Celkově získal tým Muží A Dolní Břežany 33 bodů a zaujímá 3. místo v tabulce Okresního přeboru se ztrátou pouhých 3 bodů na první pozici.

S očekáváním vyhlížíme příští 2 zápasy doma v pátek 15.4.2022 od 19hod proti TJ Hostivice a v pátek 29.4.2022 od 19hod derby proti Meteoru Libeř❗️

Budou hrát hlavní nové posily – brankář Zdeněk Podolan (bývalý hráč Zlína), exslávista Jirka Bílek a Matěj Štědronský ze 3.ligy ⚽

Slosovatelné vstupenky o ceny včetně XXL klobás na dřevěném uhlí.