SK Olympie Dolní Břežany

ZIMNÍ PŘÍPRAVA SK OLYMPIE BĚŽÍ NA PLNÉ OBRÁTKY

Je druhá polovina února, venku 12 stupňů a slunečno, zahradu nám zdobí sněženky a o zvukovou kulisu se starají zpívající ptáci. Typické jarní počasí a já píšu článek o zimní přípravě v SK Olympii – fotbalový oxymorón. 

Zanechme mudrování nad vrtochy počasí a pojďme na hřiště. A začněme u těch nejmenších. V lednu jsme pořádali nábor do nově otevřeného týmu kluků a holek ročníku 2019. Trenérskou výzvu zvládnout 4-5leté děti si vzala na starost naše nová trenérská posila Michael Belda. Michal je držitel trenérské B licence, v minulosti slavil úspěchy na trenérských štacích na Tempu a v ABC Bráník a jsme rádi, že ho u nás máme. U takto malých dětí se ještě ani nejedná o fotbal, spíše jde o sportovní hrátky s balónem i bez něj. Podobně je na tom ročník 2018. 

To od ročníku 2017 a výše již můžeme hovořit o kopané, týmy od „minipřípravky U7“ již pravidelně hrají zápasy a turnaje. V zimě u těchto mladších kategorií hodně využíváme výhody hřiště s umělým povrchem zakrytého nafukovací halou. Nafukovačku máme jako jediný klub v regionu a zejména v zasněženém prosinci či mrazivém lednu jsme si její výhody uvědomovali při každé návštěvě.

Turnaje v naší hale se konají pro ročníky 2017 až 2011. Jsme rádi, že naše týmy bývají jejich pravidelnými účastníky a těší nás, že si často odvážíme medaile včetně těch z nejcennějšího kovu. Také proto není divu, že turnaje v naší hale navštěvují skauti největších pražských klubů a nejlepší vizitkou naší práce je skutečnost, že o některé hráče přípravek mají zájem v partnerské Spartě.

Mužstva od starších žáků a výše již hrají fotbal na velkém hřišti v rozestavení 11 hráčů, naše hala jim je malá. Proto jsouu nich nosným prvkem přípravy různé venkovní zimní turnaje či série přátelských zápasů. 

Každou zimu jsme pravidelnými účastníky Zimní ligy na Šeberově a udělalo nám radost, že náš tým starších žáků (U15) ročníku 2009 obhájil první místo z loňska (viz foto). Zimní ligy se zúčastnil i tým U14 (ročník 2010), kde nás potěšila zejména předváděná hra, kluci jsou na dobré cestě. Zajímavými výsledky z přátelských zápasů se mohou pochlubit i oba dorostenecké týmy či A a B mužstvo dospělých. 

I díky výše zmíněnému náboru máme již přes 220 hráčů v kategorii dětí a mládeže. Do naší haly bychom se rozhodně nevešli. Proto kromě nafukovačky trénujeme v tělocvičněv Ohrobci, na malé umělce ve Zvoli či na velké umělce v Radotíně. V rámci kondiční přípravy naše borce můžete potkávat při zdolávání běžeckých kilometrů i v naší obci či na okolních (cyklo)stezkách.

Sportovci letních sportů mohou potvrdit, že zimní příprava je nejméně oblíbenou částí tréninkového procesu. Tak nám držte palce, ať ji již máme co nejdříve za sebou a její sladké plody můžeme sklízet po celý zbytek sezóny.

Honza Jedlička, místopředseda klubu