SK Olympie Dolní Břežany

SK OLYMPIE V ROCE 2023 – DIVOKÁ JÍZDA

Jak bych jednou větou shrnul dění v SK Olympii v odcházejícím roce? „Byla to divoká jízda a dávejme pozor, ať nevyletíme ze zatáčky“.

Z objektivního hlediska jsme letos zažívali samé úspěchy. Nadále nám bouřlivě roste členská základna – máme již 200 dětí a dalších cca 50 aktivních fotbalistů z řad dospělých. Zatím se nám daří přivádět i nové trenérské tváře, které nám nápor malých i větších fotbalistů pomáhají zvládat. 

Rostoucí kvantita i kvalita se odráží i ve vyšších soutěžích, které naše mužstva hrají – v létě postoupilo hned pět z nich. Mezi nimi byl i A tým, který vyskočil z okresu do krajské 1.B třídy. Nejvyšší úspěch zaznamenal náš starší dorost, který hraje krajský přebor. Starší přípravka zase vyhrála dvě regionální kola prestižního Planeo Cupu a skončila až na republikové úrovni, kde sehrála zajímavé zápasy např. i se Spartou. 

Úspěchy jsme zaznamenali i v komunitní oblasti, která je spolu s oblastí sportovní druhou plnohodnotnou nohou, na které stojí náš klub. V zimě jsme uspořádali tradiční Maškarní zábavu, které se zúčastnilo 60 osob. Maximálně se povedl dětský Den s SKO, který pořádáme na konci letních prázdnin. Od odpoledne až do pozdní noci se v našem sportovním areálu vystřídaly stovky účastníků, od nejmenších prcků, kteří si užívali dětské soutěže, až po ostřílené matadory, kteří zapařili na večerním koncertu rockové kapely Pátý element.

V polovině listopadu jsme ve spolupráci s obcí dosázeli stromovou alej podél našeho hřiště v ulice Lhotecká. Sehnali jsme dotaci od Nadace Tipsport, dodali zhruba padesátku brigádníků z řad našich hráčů, trenérů i rodičů a výsledkem je 17 nových habrů. Nedělní dopoledne jsme unavení, ale s příjemným pocitem dobře odvedené a užitečné práce společně zakončili pivem a grilovačkou. 

Razantní rozvoj klade i zásadně vyšší nároky na celý klub. Prvně jsou to nároky finanční. Více sportovních aktivit, více sportovních pomůcek, více dopravy na zápasy po celém kraji, více nákladů za energie při zimním komfortu nafukovací haly, více pronájmů cizích hřišť apod. Snažíme se je řešit větším oslovováním sponzorů a jednáním s mateřskou obcí, která je nám i v této otázce nápomocna.

Rostou i nároky infrastrukturální. Stávající jedno velké a dvě malá tréninková hřiště nestačí. Situaci řešíme pravidelným i občasným pronájmem hřišť v Libni, Zvoli, Radotíně a na Točné. Velkým problémem jsou kabiny. K našim stávajícím dvěma kabinám jsme jako dočasné řešení pořídili dvě buňky. Dlouhodobé řešení je zcela nový objekt zázemí; již připravujeme projekt a budeme hledat financování.

Samostatnou kapitolou jsou nároky personální. SK Olympie je klub o cca 35 „zaměstnancích“ (počítám i neplacené aktivní dobrovolníky), rozpočtu okolo 5 milionů korun a zhruba 350 sportovcích (napříč oddíly). Uřídit takto velkou organizaci jen tak „na vedlejšák“ po práci o večerech a víkendech je skutečně výzvou. V blízké budoucnosti to budeme muset řešit.

Poklidné Vánoce a do nového roku hodně štěstí přejí břežanští fotbalisté.

Honza Jedlička, místopředseda klubu

Staň se patronem nové umělky
Podpoř SK Olympie Dolní Břežany a zapiš se do historie