SK Olympie Dolní Břežany

SK OLYMPIE SPLNILA HLAVNÍ CÍLE 1. PĚTILETKY O ROK DŘÍVE!

Sice jsme jen středně velký klub vycházející z vesnického prostředí, nicméně se vše snažíme dělat pořádně a naplno. Také proto jsme se před lety rozhodli, že náš budoucí rozvoj musíme plánovat promyšleně, sportovní cíle musí jít ruku v ruce s podmínkami personálními, finančními i infrastrukturálními. A proto vznikla naše první strategie na léta 2020-2024. 

Strategie požaduje, aby všechny naše týmy hrály krajské soutěže. To se podařilo již letos, o rok dříve, než jsme plánovali. Příští rok tak budou hrát „v kraji“ A tým dospělých, starší i mladší dorost, starší i mladší žáci a starší přípravka. Radost nám svým postupem udělalo Áčko, které se konečně odrazilo z okresní úrovně. Kvalitní soutěž pro první tým dospělých potřebujeme proto, aby nám v Břežanech zůstávali šikovní dorostenci a nemuseli kvůli vyšší soutěžím přestupovat jinam. 

Strategie si také kladla za cíl, aby každý ročník od starších žáků níže měl svůj vlastní tým a nedocházelo ke slučování ročníků. To jsme splnili u všech týmů od starších žáků A (r. 2009) až po předpřípravku (r. 2018). Výjimku tvoří jen sdružené mužstvo mladších žáků, kde se od podzimu budou potkávat fotbalisté ročníku 2011 a 2012. Pyšní jsme na náš dorost, kde se podařilo týmu trenérů Jakuba Maláčka a Zdeňka Bareše postoupit do nejvyšší krajské soutěže – do krajského přeboru. Díky tomu budou od nové sezóny hrát krajský přebor starší a mladší dorost. Jsme tak v našem regionu jediný klub, který má dva dorostenecké týmy.

Dynamika sportovních úspěchů vychází z mravenčí každodenní méně viditelné práce. Zefektivnili jsme systém řízení klubu a otevřeli funkci sekretáře, kterou zastává Honza Deutsch. Důraz klademe na zkvalitnění tréninkového procesu: všichni mládežničtí trenéři mají minimálně C licenci (někdo i B licenci), postupně zavádíme jednotnou metodiku, jejíž garantem je šéftrenér mládeže (a bývalý ligový fotbalista) Michael Žižka. Know-how čerpáme i z partnerských klubů FC Tempo Praha a AC Sparta Praha, jejíž profesionální trenéři k nám pravidelně dochází k vedení tréninků.

Strategie nestrategie, moc dobře víme, že jsou před námi nelehké výzvy. Držte nám palce, ať je zvládneme. A fanděte nám!

Staň se patronem nové umělky
Podpoř SK Olympie Dolní Břežany a zapiš se do historie