SK Olympie Dolní Břežany

Aktuality Mladší dorost

Zápas dvou dosud neporažených týmů

Mníšek pod Brdy – Dolní Břežany, 5:2 branky : Šimoníček, Karbulka.
Zápas v Mníšku byl zápas dvou dosud neporažených týmů naší soutěže. Všichni jsme se na něj těšili, protože podle dosavadních výsledků se dalo očekávat kvalitní utkání, které nás mělo prověřit. Bohužel nás stále trápí velká marodka, takže jsme dorazili na zápas pouze se 13 ti hráči. Do toho Maty Hrobník stále není zcela zdráv, koleno ho velmi limituje. K tomu se přidala i absence Matěje Zaplatílka a tak se nám ještě před výkopem rozpadla středová řada, která dává naší hře řád a udává směr. Zápas lze shrnout v podstatě jednou větou : fyzicky velmi vyspělý soupeř nás přetlačil na sílu. Především v úvodu, kdy nám dělali velcí a silní kluci z Mníšku obrovské problémy, kdyby byl stav po 10 ti minutách 5:0, nikdo by se nemohl divit. Kuba v bráně a vychýlená muška domácích nás tohoto hororového skóre ušetřili, ale bylo jasné, že takto dlouho hrát nelze. Museli jsme reagovat změnou rozestavení, což pomohlo a hra se začala vyrovnávat a přišli i šance, bohužel bez třešničky v podobě branky. Petr Šimoníček dokonce trefil brankovou konstrukci, ale nepadlo to. I přes zlepšení jsme 2x inkasovali a do přestávky prohrávali 0:2. O poločase jsme se shodli, že zápas lze zvrátit a s touhou to dokázat, vyběhli do druhého poločasu. Bohužel jsme hned po pár vteřinách po chybě inkasovali a stav se posunul na 0:3 a bylo rozhodnuto. Paradoxně nám to pomohlo, přestali jsme se bát a začali hrát naši hru. Ta se nejenom vyrovnala, ale naše mužstvo začalo předvádět povedené a kvalitní akce. Snížili jsme z pokutového kopu, kterému předcházela krásná kombinační akce, Dan z velké dálky vymetl šibenici, ale na zvrat to už nestačilo. Domácí z povedených brejků také přidali dvě branky a celkové skóre se zastavilo na 5:2.
Kluci z Mníšku nebyli fotbalovější než my, ale měli větší dravost a chuť se porvat. To, společně s naší malou odvahou, nakonec rozhodlo. Pro nás ponaučení do budoucna, pro kluky i pro trenéry, protože se i v našem týmu ukázal pozitivní charakter některých hráčů v situacích, kdy se úplně nedaří, ale to si už si rozebereme na tréninku. Komentář napsal: Jakub Maláček.