SK Olympie Dolní Břežany

Aktuality Mladší dorost

ZÁPAS DOROSTU S ROZTOKY

Náš dorost je aktuálně na druhém místě v tabulce soutěže Okresního přeboru Prahy západ. Poslední utkání hráli kluci v neděli 10.10. s Roztoky. Pokud jste je neviděli naživo, tak nezoufejte. Jejich trenér Jakub Maláček přináší detailní popis utkání.

💥 SK Olympie Dolní Břežany – SK Roztoky, 6:3
Domácí utkání s SK Roztoky pro nás nezačalo dobře. Zhruba v desáté vteřině jsme inkasovali branku, což je vzhledem k tomu, že jsme to byli my, kdo rozehrával, nepochopitelné.  Od té chvíle jsme museli dobývat branku hostujícího týmu, což se nám nedařilo. Naštěstí nám soupeř nabídl šance ke skórování sám a nám se s jejich přispěním podařilo skóre rychle otočit na 3:1. Vedení nás ale uspalo a v poslední části prvního poločasu jsme zbytečně přenechali aktivitu soupeři a nechybělo moc a ten nás potrestal. Kuba v bráně ale vytáhl bravurní zákrok a v závěru poločasu nás zásadně podržel.
V pauze jsme si jasně řekli, že tohle je cesta k neúspěchu a musíme se vrátit k aktivní hře. Opět to ale nepadlo na úrodnou půdu a co se nestalo před pauzou, se stalo hned v první minutě druhého poločasu. Po laxní rozehrávce jsme dovolili soupeři snížit na 3:2. To Roztocké logicky nakoplo a naše hra se rozpadala stále víc a víc. V největším tlaku hostů jsme ovšem předvedli krásnou akci, Petr vyslal nádhernou průnikovou přihrávku na Johnyho, který šel s náskokem 15ti metrů sám na bránu. Asi jen on ví, proč se nechal doběhnout, ale kvalitním krytím balónu míč udržel a soupeř ho v gólové situaci srazil k zemi. Jasná penalta. Petr se nemýlil a chladnokrevně proměnil. 👏
Od tohoto momentu jsme se konečně vrátili k naší hře a měli utkání pod kontrolou. Po sérii rohů jsme se prosadili hlavou a následně z další penalty, kdy se opakovala Johnyho akce. Petr se opět nemýlil a překonal gólmana hostů do stejného místa. Jeho nervy a kvalitu provedení je třeba ocenit. Zápas ukončili hosté ranou z cca 35ti metrů přímo do šibenice, krásný fotbalový moment.
Roztoky je třeba vyzdvihnout, jako jedni z mála se snaží hrát fotbal, neuchylují se k odkopům a dlouhým nákopům, vždy se snaží řešit situace fotbalově. Za nás trenéry jasný palec nahoru. 👍

V naší sestavě chyběl Vojta Černý a Honza Šimončič, oba rychlostní typy. Ukázalo se, jak moc nás to ovlivní, když nejsou k dispozici. Hra je pomalá, zdlouhavá a přináší dobývání soupeře, který se v dostatečném počtu stačí vracet do obranných pozic.

🥅 Branky : 3x Šimoníček, 2x Chochola, 1x Kolda