Aktuality A týmu

VÍTĚZNÁ VLNA A VE TŘECH ZÁPASECH 7 BODŮ

💥 Dolní Břežany – Tuchoměřice 3:0 💥
Prestižní utkání proti Sokolu Tuchoměřice jsme doma vyhráli 3:0.
Po dvou porážkách se naši borci vrátili na vítěznou vlnu a porazili silné Tuchoměřice 3:0 (po poločase 2:0).
Branky dávali Fanda Sklenář, Petr Studnička a Petr Hruška z trestňáku.
Náš tým předvedl bojovný a zodpovědný výkon, a to nejen směrem dopředu, ale i v obraně. Obranu zkušeně řídil Jirka Bílek mladší. Kvalitní technický hostující tým nás především v 2.poločase v mezihře přehrával, ale střelecky byl neplodný i díky naší kvalitní obranné hře. Pěkná návštěva 200 diváků viděla zasloužené vítězství našeho mužstva.

🌀 Zápas měl ještě druhý rozměr – charitativní. Organizovali jsme ho ve spolupráci s tuzemským zastoupením UNICEF a PBIS. Jednalo se o první zápas SOCCER AID for UNICEF v Česku!! 👏
Výtěžek 10 tisíc Kč poputuje na fond Ohrožených dětí OSN. Jsme rádi, že nám UNICEF nabídl akci zorganizovat, neboť přesně odpovídá našim hodnotám. Fotbal v SK Olympii zdaleka není jen o výsledcích. Jsme největší neziskovka v regionu, podporujeme kvalitní trávení volného času a zdravý životní styl, rozvíjíme socializaci dětí i komunitní život v obci. Jsme rádi, že jsme mohli drobným dílem finančně pomoci potřebným.

💥 Dolní Břežany – Roztoky 4:1 💥
Náš tým zasáhla rozsáhlá marodka, kdy chyběli především Matěj Štědronský a Radek Matoušek. Přesto jsme předvedli soustředěný výkon pod taktovkou Jiřího Bílka mladšího, byli jsme drtivě v držení míče. Skóre otevřel pohotovou střelou náš Martin. I přes nešťastnou chybu našeho brankáře a vyrovnání soupeřem na 1:1, tak jsme využili naše šance v 2. poločase (další branky dávali Martin a 2x Tomáš Pata) a zaslouženě zvítězili 4:1.
Za vyzdvihnutí stojí mimořádné chování našeho kapitána Tomáše Paty. Nejen že vsítil 2 branky, ale především v 55.min za stavu 1:1 vědomě neproměnil penaltu (zakopl míč mimo branku domácích), kterou zřejmě rozhodčí nařídil omylem nesprávně. Fantastické fair-play gesto našeho kapitána ocenili všichni aktéři i diváci zápasu.🏅

💥 Dolní Břežany – Psáry 1:3 💥
Zápas o 1. místo v tabulce proti Psárům jsme doma prohráli na penalty 1:3.
Do utkání podzimu jsme bohužel nastoupili v dezolátním stavu, když kvůli nemocem a zranění chyběli Bílek, Štědronský, Matoušek, Hruška a Chaloupka. Přesto náš tým vedl v 10.min 1:0 po pohotové dorážce Marka Hraška. Následně hostující tým zaslouženě vyrovnal po akci Tomáše Wolfa na 1:1 ve 22.min. Několikrát tým podržel náš brankář Ondřej Michálek.
Ve 2. poločase byla hra vyrovnaná, největší šanci spálil v 87.min právě Marek Hraško, kdy neproměnil sólový nájezd. Finální remíza 1:1 po 90 min byla asi spravedlivá. Následně naši borci nezvládli penaltový rozstřel a prohráli 1:3.

Celkově máme získaných 24 bodů a zaujímáme 4.místo v tabulce Okresního přeboru se ztrátou pouhých 3 bodů na první pozici.

S očekáváním vyhlížíme poslední dva zápasy podzimu, v neděli 7.11. proti Povltavská FA a v pátek 12.11. doma od 19hod proti FK Dobříč. Budou hrát hlavní nové posily – exslávista Jirka Bílek a Matěj Štědronský ze 3.ligy