SK Olympie Dolní Břežany

V SK OLYMPII VYCHOVÁVÁME TALENTY

V 20. kole Fortuna 1.ligy nastoupili do zápasů dva naši bývalí hráči. V zápase Teplice – Bohemians Praha 1905 se navrátil do ligy Ondřej Petrák a v zápase Mladá Boleslav – Baník Ostrava debutoval Jiří Boula.
 
Ondřej Petrák
Ondra u nás začal v roce 1997 a po krátkých hostováních v Braníku a Bohemce přestoupil do Slavie Praha. Ve Slavii prošel všemi mládežnickými mužstvy a v roce 2010 nastoupil v prvním ligovém zápasu proti Plzni. V zimě roku 2013 přestoupil do Norimberku a hned v lednu 2014 debutoval v Bundeslize proti Hoffenheimu. Za Norimberk odehrál 129 ligových zápasů a vstřelil 3 branky. V lednu 2020 odešel na hostování do mužstva druhé německé ligy do Drážďan. Od léta 2020 působil na Slovensku v ŠK Slovanu Bratislava. Přestože vinou zranění nastoupil jen do třech zápasů náleží mu titul mistra Slovenské ligy a vítěze Slovenského poháru. Odra nás reprezentoval i v mládežnických výběrech a hrál na mistrovství Evropy U21 v roce 2015 v Praze. Teď se vrátil do naší ligy a můžeme mu fandit v dresu pražské Bohemky.
 
Jiří Boula
Druhým našim odchovancem, který nastoupil v tomto ligovém kole, je Jiří Boula. Nastoupil v dresu ostravského Baníku proti Mladé Boleslavi a jak jsme ho mohli vídat při zápasech našeho žákovského mužstva, odvedl i tentokrát ve středu zálohy kvalitní, pracovitý výkon a podílel se tak na vítězství Baníku 3:2. Jirka začínal s fotbalem na ČAFC Praha a u nás byl od starší přípravky do dorostu. Pak přestoupil do Sparty, kde hrál až do juniorky. V roce 2020 přestoupil do FC MAS Táborsko a zde odehrál v druhé lize 37 zápasů. Od června minulého roku je hráčem FC Baník Ostrava.
 
Přejeme klukům hodně zdraví a sportovního štěstí.