SK Olympie Dolní Břežany

Aktuality Mladší dorost

Tuhý boj s týmem Jílové/Zvole

Utkání se složeným mužstvem Jílového a Zvole přineslo tuhý boj. Již začátek byl složitý, díky nemocem a zraněním se nás sešlo pouze 14 a k tomu ještě nebyl Vojta Černý po 10 ti minutách schopen pohybu, bolavá záda mu to nedovolila. Ani jeden z hlavních motorů týmu, Maty Hrobník, nebyl 100% fit, ale utkání se sebezapřením dokázal odehrát a týmu pomoci. V úvodních 15 ti minutách nám dělal velký problém především pohyb soupeře, těch bylo asi 7 na střídání a kluci soupeře ukazovali, jak se bojuje o sestavu. Tuto nepovedenou pasáž, která se odvíjela především naší hrou bez míče jsme úspěšně přestáli a začali jsme vystrkovat růžky. Hra se vyrovnala, podařilo se nám ve větším počtu doplňovat útočné akce a začali jsme si vytvářet i brankové příležitosti. Bohužel bez úspěchu. Vysvobodil nás až trestný kop, který Petr Šimoníček zakroutil tak, že brankář míč pouze vyrážel a kanonýr posledních duelů, Lukáš Zástava, nekompromisně zavěsil 1:0. Poté jsme přestáli dalekonosnou střelu soupeře, naštěstí skončila pouze na břevně. Ve druhém poločase jsme výrazně přidali, začali jsme hrát ve větším pohybu především bez míče. K velkému výkonu se rozehrál na pravém křídle operující  Kuba Fógl a obranu soupeře větral každou útočnou akcí. Chyběla jen vstřelená branka. Přestože soupeř si šance, na rozdíl od prvního poločasu, už nevytvářel, málem se ukázalo, jak dovede být fotbal krásný a krutý zároveň. Po chybě v naší obranné čtveřici se z ničeho nic řítil hostující hráč sám na bránu, ale Kuba Malajda nás skvěle podržel, nájezd ustál a ránu dokázal vytěsnit. Dokonce zkušeně do kraje hřiště, kde dobíhající obránce míč převzal, dlouhým pasem posunul na Petra Šimoníčka a ten nádherným slalomem přes tři obránce zavěsil. Akce trvala cca 10 vteřin, místo 1:1 jsme zvýšili na 2:0 a bylo skoro rozhodnuto. Je třeba si na tohle dávat pozor, je nutné soupeře dorazit další brankou, abychom zbytečně neztráceli body. To se ukázalo i v poslední minutě, kdy jsme asi už byli duchem v šatně a nechali soupeře korigovat na 2:1. Nutno podotknout, že jsme se setkali se zatím určitě nejkvalitnější soupeřem, který nám jasně potvrdil, že jestli je někdo v tabulce první nebo poslední nerozhoduje. Každý zápas je třeba odmakat, nikdo se sám neporazí. V dalším kole nás čeká zatím naprosto suverénní Mníšek pod Brdy, toto utkání nám pravděpodobně ukáže skutečnou sílu našeho týmu. Branky : Zástava, Šimoníček. Komentář napsal: Jakub Maláček.