SK Olympie Dolní Břežany

Aktuality Mladší žáci - U13

STARŠÍ ŽÁCI U14 NA JAŘE DOSUD BEZ PROHRY

Komentář trenéra Honzy Jedličky: duben nás zastihl v dobrém rozmaru, z hlediska výsledkového i herního. Poslední dva mistrovské zápasy ve skupině B okresního přeboru SŽ jsme vyhráli. Nejprve ve čtvrtek 20.4. napínavý souboj o druhé místo, kdy jsme z pozice třetího přetlačili druhé Holubice 2:1 a usadili se na pomyslné stříbrné příčce. Přitom první poločas bylo jedno velké nic (slušně řečeno). Naši kluci byli všude druzí, na hřišti špatně rozmístění, nesbírali jsme odražené balóny a soupeř nás přehrával. O poločasové přestávce proběhla v naší kabině bouřka, klukům do duše promluvil i šéftrenér mládeže Michal Žižka. Zároveň jsme sáhli k jedné riskantní změně: bezchybného stopera Martina jsem vysunuli na hrot našeho útoku. V druhé polovině za nás nastoupil „jiný tým“. Kluci jezdili, vzájemně se hecovali, soupeři nechtěli dát ani metr hřiště zadarmo. Navíc jsme prokázali psychickou odolnost a ani náhodný soupeřův gól nás nezlomil a nadále urputně útočili. A naše větší vůle po vítězství přinesla ovoce, Martin na hrotu dvěma góly otočil výsledek. Konečné vítězství 2:1 bylo zasloužené. Obě naše branky vsítil Martin Středa.

V neděli 22.4. jsme doma uvítali soupeře z Velkých Přílep. Papírově jsme byli favorité, ale velká marodka nedovolila nastoupit devíti našim borcům. Tým jsme proto posílili o kluky z mladších žáků: Šíma Profous, Honzík Murla i Dáva Ulman zahráli skvělý zápas a pomohli nám k vítězství 5:2. V zápase jsme se nemohli spolehnout na naše nejlepší střelce Dominika a Martina, po několikaměsíčním zranění jsme zase měli k dispozici Nikiho. Soupeř se sice ze situace na hranici ofsajdu dostal do vedení 1:0, ale naši kluci trpělivou kombinační hrou protivníka rozebírali, chvilkama se hrála opravdu pěkná kopaná. Hru tvořili zejména defenzivní záložníci Maty Tichota a Robík Ševela, kterým se zápas náramně povedl, aktivitou tradičně hýřil Maty Pěkný v pozici podhrotového hráče. Posledních 10 minut za stavu 5:1 jsme již sestavu různě promíchali, tempo i kvalita hry upadla, ale soupeř snížil jen na 5:2, více jsme mu nedovolili. I díky tomu jsme se v průběžné tabulce usadili na příčce nejvyšší. Našich pět gólů vsítila tato pětice hráčů: Šíma Jedla, Niki Červený, Maty Pěkný, Maty Tichota, Štyndlis.