SK Olympie Dolní Břežany

Aktuality

SK Olympie v lednu zahajuje 1. pětiletku!

Ne ne, u příležitosti 30. výročí konce minulého režimu jsme se nezbláznili, ani nejsme fanoušci socialistických plánovačů. Jen jsme si dali na papír to, kam chceme v následujících letech posunout náš sportovní klub. Výsledkem je nová Strategie rozvoje SK Olympie na roky 2020 až 2024. Nejsme megalomani a nechceme budovat druhé Blšany, cílem je stát se okresním hegemonem vycházejícím z místních zdrojů.

SK Olympie Dolní Břežany je hlavním sportovním centrem mikroregionu Dolnobřežanska s dominantním fotbalovým oddílem. Ten je nejlepší v celém okrese Praha-západ se silnou orientací na místní mládež. Vedle toho – v podobě dalších oddílů – využívají zázemí silného sportovního klubu i další sportovní a volnočasové aktivity provozované v Dolních Břežanech a okolí.

Jak by měl tedy vypadat náš klub za pět let? Máme nejširší mládežnickou základnu v celém okrese. Každý ročník má svůj tým (nyní jsou v jednom týdnu sdruženy dva ročníky) a kvalifikovaného trenéra s asistenty. Dorost se rozděluje na dvě mužstva: mladší a starší. Vedle toho napříč kategoriemi fungují specialisté: kondiční trenér a trenér brankářů.

B mužstvo je přirozenou přestupní stanicí mezi dorostenci a Áčkem. A tým je výkladní skříní fotbalového oddílu. Jádro tvoří odchovanci a na konci roku 2024 úspěšně 1B. třídu Středočeského kraje (tedy do té doby 2x postoupí).

Řízení oddílu se profesionalizuje, závislost na pár nadšených dobrovolnících je dlouhodobě neudržitelná. Všichni trenéři jsou odměňováni, otevíráme i placené funkcionářské pozice.

SK Olympie zastřešuje i další sportovní odvětví, které působí čistě na amatérském základě. Vedle sportu se věnujeme i společenským aktivitám pro místní komunitu: maškarní ples, masopustní průvod, (volejbalové/pingpongové) turnaje pro veřejnost, turistický pochod, vánoční večírek apod.

Na konci naší první pětiletky již máme nové hřiště s umělou trávou, nad kterým se v zimě klene moderní nafukovací hala. Navíc je k dispozici nové tréninkové travnaté hřiště za brankou velkého hřiště. Máme čerstvě postavené kabiny s důstojnou kapacitou, pouhé dvě šatny jako v roce 2019 jsou minulostí. Aktuálně připravujeme poslední investiční projekt, který završí náš moderní areál. A to konkrétně výstavbu nového plnohodnotného fotbalového hřiště, bez kterého by všechny naše týmy neměly kde trénovat a hrát.

Držte nám palce, ať naše plány nezůstanou jen na papíře!

Honza Jedlička, SK Olympie Dolní Břežany

Ostatní aktuality

PF 2023

Poklidné Vánoce a do nového roku co nejvíce životních výher!Přeje

více »

Staň se patronem nové umělky
Podpoř SK Olympie Dolní Břežany a zapiš se do historie