SK Olympie Dolní Břežany

ROK 2021 V SK OLYMPII

Bilancujeme uplynulý rok, který byl pro nás velmi úspěšný, navzdory omezení kvůli covidu.
Pojďte se s námi podívat na nejvýznamnější body roku 2021.
 
🌀 ČLENSKÁ ZÁKLADNA 
Utěšeně nám roste členská základna. Jen na jaře přišlo zhruba dvacet hráčů, mezi nimi vyniká příchod celého mužstva starších žáků v čele s trenérem Martinem Legrem.
Počet členů rozšířily i dva nábory. První se odehrál v červnu ve spolupráci s AC Sparta Praha a Krajským fotbalovým svazem. Zářijový nábor proběhl na hřišti v Libni v součinnosti s Obcí Libeř. Letos se nám povedlo do týmu přilákat i další trenérské nadšence. Pozitivní je, že se daří do trénování prcků zapojovat v rolích asistentů i naše dorostence.
Mezi naše řady přivádíme i zástupkyně něžného pohlaví. Do historie klubu se zapíše datum 29.5.2021, kdy v našich barvách nastoupil čistě dívčí tým, navíc koučovaný trenérkou Katkou Deutschovou (vítězství 37:1 s holkami z Dolních Jirčan).
 
🌀 KVALITA TRENÉRŮ ROSTE
Celkově se zvyšuje kvalita tréninkového procesu. Trenéři našich týmů jsou držitelé minimálně C licence FAČR, někdo má i vyšší trenérskou třídu. U nejmenších fotbalových nadějí čerpáme z know-how Sparty. Na úrovni přípravek jsme se totiž stali partnerským klubem AC Sparta Praha a v rámci partnerství (mimo jiné) každý týden na naše tréninky dochází profesionální trenér Sparty.
Náramně se povedla letní příprava. Hned čtyři kategorie (starší přípravka, mladší žáci, starší žáci a dorost) v létě odjely na soustředění. Úspěšně lze hodnotit i dva nabité turnusy Kempu Jiřího Bílka a příměstský kemp pro mladší a starší žáky. Výjimečného ocenění se nám dostalo od České unie sportu, která vyhlásila našeho trenéra Zdeňka Chaloupku nejlepším trenérem roku 2020 v okrese Praha-západ, a to napříč sportovními odvětvími. 
 
🌀 ÚSPĚCH ÁČKA 
Áčko nám dělá radost. Sice nadále zůstáváme klubem pro všechny, jehož hlavním cílem je nabízet kvalitní trávení volného času pro místní kluky a holky, ale úspěchy Áčka nás těší.
Po podzimu naši borci přezimují na špici okresního přeboru jen pár bodů za postupovou příčkou do kraje. A o ten se na jaře popereme!
Přes léto se kádr dále zkvalitnil, když hlavní posilou je Břežaňák (resp. Lhoťák) Jirka Bílek ml., donedávna kapitán pražské Slávie. Je potěšující, že do Áčka se začleňují i naši odchovanci z dorostu. Právě těm v přechodu na „dospělácký“ fotbal pomůže nově vzniklé mužstvo Juniorky, které tvoří zejména naši exdorostenci. Tradice domácích pátečních mistráků od 19 hod pod umělým osvětlením pokračuje a těší nás stoupající návštěvy.
 
🌀 SPORTOVNÍ KOMUNITA 
Růst počtu členů i návštěvníků našich zápasů dotváří obraz vzkvétající sportovní komunity, která se okolo břežanského fotbalu rozvíjí. V zápalu zápasových emocí to někdy zaniká, ale v SK Olympii jde o více než o počty vstřelených branek. Jsme největší neziskovka v obci i mikroregionu nabízející vyžití největšímu počtu dětí a mládeži. Chápeme svou společenskou roli v obci a snažíme se pomáhat i navenek.
O tom svědčí i dvě charitativní akce. V únoru a březnu jsme Běžeckou výzvou vyběhali přes 6 tisíc Kč pro nemocnou Sabinku. V říjnu jsme zase výtěžek mistráku Áčka s Tuchoměřicemi navýšili o příspěvky členů a pro UNICEF věnovali 10 tisíc korun.
A co nám zbývá k plnému naplnění našich potřeb? Největší Achillovou patou je nedostatečná infrastruktura. Dvě (!) malé kabiny prostě klubu s cca 200 aktivními fotbalisty nestačí. Stejně jsou nedostatečné i hrací plochy, které tvoří jedno velké a dvě malá tréninková hřiště. Hledáme partnery, kteří by nám naše sny pomohli dotáhnout do konce.
 
Moc děkujeme našim členům, příznivcům a sympatizantům a budeme se těšit na společné projekty v novém roce 2022.