SK Olympie Dolní Břežany

Aktuality Mladší žáci - U13

PRVNÍ NOVOROČNÍ TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ

Mladší žáci odehráli v Dolních Břežanech 8.1.2022 první novoroční turnaj. Účastnili se ho velmi kvalitní soupeři. Trenér Zdeněk Chaloupka ml. společně s novým trenérským kolegou Filipem Haislerem proto postavili velmi silný tým z ročníků 2010-2009.
Brankáři: Šimon Profous, Jakub Hamza. Obránci: Jakub Vysoký, Daniel Klamo, Matyáš Tichota, Vojta Pernet, Jan Murla. Útočníci: Kryštof Slezák, Filip Faldýn, Tomáš Otáhal, Šimon Jedlička, Kristián Aringer, Tony Tu Nguien.

Trenér Zdeněk Chaloupka popsal průběh celého turnaje:
„První zapas jsme odehráli proti FK Meteor Praha. Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně, po našich dvou chybách na prostředku hřiště, jsme byli potrestáni dvěma góly. Nedokázali jsme se probrat a chytit velké tempo soupeře, který nám ještě po povedené akci přidal třetí gól. Prohráli jsme 3:0.

Druhý zápas nás čekal s týmem TJ Hostivice. Věděli jsme, že je to jediný soupeř, se kterým bychom mohli uhrát dobrý výsledek, protože patřil k nejslabším týmům. Změnili jsme trošku sestavu a udělali jsme dvě stejně silné šestky. Střídali jsme po 4 minutách, aby se kluci dostali do tempa a trošku to rozběhali. A neslo to své ovoce. Po 5 minutách jsme střelou Tonyho Tu Nguiena šli do vedení a nepustili soupeře do hry. Pak přidal ještě branku bojovnosti Kristián Aringer společně s Filipem Faldýnem. A vedli jsme 2:0. Po střídání pak krásnou střelou uzavřel skóre Tony Tu Nguien. Vyhráli jsme 3:0 a kluky to ohromně nakoplo k dalším výborným výkonům.

Třetí zápas nás čekala FK Dukla Jižní Město. Zápas to byl vyrovnaný, na obou stranách bylo hodně šancí a gólmani obou týmu předváděli perfektní výkony. Bylo těžké se střelecky prosadit. Nakonec jsme po krásné nahrávce Šimona Jedličky a bojovnosti Filipa Faldýna vstřelili gól a vyhráli 1:0.

Poslední zápas nás čekal s týmem ABC Braník, který byl asi nejlepším soupeřem turnaje a hrál moc hezký fotbal. Kluci se na Braník neskutečně nahecovali a po bojovném a výkonu jsme remizovali 2:2.“

Celkově jsme se v turnaji umístili na krásném 3 místě.

Turnaj vyhrál Meteor Praha, ABC Braník byl druhý.