SK Olympie Dolní Břežany

Aktuality Mladší dorost

Postupový rok našeho dorostu

Dorostencům se podařilo před zaplněným hledištěm a v bouřlivé atmosféře zakončit sezónu 2021/2022 výhrou na SK Kazín, a postoupit tak do krajské soutěže. Všichni jsme obratem začali vyhlížet soutěž vyšší a s ní spojené nové výzvy. Z trenérského pohledu byl plán celkem jednoduchý, vyvarovat se problémům se záchranou a pokračovat v nastoleném trendu, kterým je především příprava kluků na dospělý fotbal. To znamená výrazně vyšší intenzita celé hry, rychlost, agresivita, řešení situací pod tlakem a zároveň taktická vyspělost jak jednotlivců a tak celého týmu. V létě se uskutečnil domluvený přestup Matěje Procházky z Tempa, který se rozhodl, že už na Tempu nechce pokračovat a chtěl jít za kamarády z tempáckého, nesmírně kvalitního, ročníku 2005, kteří u nás již hrají (J. Maláček, J. Chochola, P. Vaniš, J. Šimončič). Jeho fotbalové kvality netřeba nijak zmiňovat, jedná se o výjimečného fotbalistu. Přínos byl ale především morální, celý podzim šel klukům příkladem a kluci šli za ním. Olympie disponuje také silným ročníkem 2005, zde je třeba poděkovat všem předchozím trenérům za jejich přípravu, a tak si vše sedlo. Takové střední záložníky jako je dvojice Procházka-Hrobník nemá nikdo široko daleko. Nicméně na všech postech jsme velmi silní, nebylo by fér jmenovat jen tyto dva. 

První dvě podzimní kola jsme si, i přes dvě výhry, lehce protrpěli, ale kluci získali potřebné sebevědomí a začali jsme soupeře přehrávat a sbírali jsme výhru za výhrou. Někdy vysokým rozdílem, někdy utrápeně, ale vždy za tři body. Právě v tom se ukazovala skutečná síla naše týmu. Zlomit utkání i když se nedaří nebo se nevyvíjí podle představ. Je třeba vyzdvihnout celý kádr za tréninkovou morálku a docházku, nikoho není třeba shánět, ani jednou se nestalo, že by nás bylo málo. Kluci si chodí zahrát či „zakopat“ i sami, to nás trenéry a rodiče hřeje asi nejvíc. Obecné řeči o tom, že dnešní generace jen sedí u počítače nelze brát vždy vážně. 

Podzimní část jsme zakončili s bilancí 12/0/1, jedinou ztrátu jsme utržili v Rožmitále pod Třemšínem, který přezimuje na druhé pozici. Cíle na letošní sezónu se tak zásadně mění, cílem by měl být postup do krajského přeboru. Ten se hraje dvouročníkově, to znamená, že pokud se to podaří, budeme jezdit na utkání společně s mladším dorostem, který vzejde ze starších žáků. Opět kvalitně potrénujeme a uděláme pro postup maximum. V létě/po sezóně nás opustí Jáchym Kolda a Lukáš Ježek, zbytek týmu zůstane pohromadě a pro kluky by nejvyšší krajská soutěž byla krásným zakončením jejich mládežnického působení a pro celou Olympii pozitivním výhledem do budoucna, kdy by byla možnost využívat hlavně vlastních odchovanců. V zimě nás opustí Filip Dolejší, kterému tímto děkujeme za působení v našem souboru a držíme palce v dalším působišti, ať už bude kdekoli.

Na závěr bychom rádi poděkovali klukům za jejich elán, je radost je trénovat, rodičům, fanouškům a také vedení Olympie za vše, co pro fotbal dělají i v této ekonomicky nepříznivé době, na dlouhé vyjížďky za utkáním máme autobus, hala je nafouknutá atd atd.

 Jakub Maláček 

Ostatní aktuality