SK Olympie Dolní Břežany

Aktuality A týmu

JAK PROBÍHALY POSLEDNÍ DVA ZÁPASY ÁČKA?

💥 SK Olympie – Sokol Dobrovíz 1:3
Po dlouhé vítězné sérii naše mužstvo utrpělo první porážku v domácím zápase proti Dobrovízi. První a jediný soupeř, který nás přehrál výsledkově i herně, zaslouženě zvítězil 3:1. Přestože jsme od 8.min vedli po pohotové střele našeho kanonýra Radka Matouška a měli další slibné hlavičkové příležitosti Matějem Štědronským ke skórování, tak jsme utkání nezvládli.
Hosty podržel bravurními zákroky brankář Tomáš Švéda a především po naší individuální chybě jsme inkasovali do poločasu na 1:1. Navíc se zranil Jirka Bílek mladší a v 57.min museli pro zranění odnést z HP i Zdeňka Chaloupku. Naše hra se současně začala propadat v 2.poločase a kvalitní a konsolidovaný soupeř nás trestal z brejků. Výstavní brankou na 1:3 do vinglu utkání rozhodl hráč hostů David Fábry.
Pěkná návštěva 200 diváků viděla tak smolný zápas našich borců.

💥 SK Olympie – Sokol Zlatníky 1:2
Velmi nešťastný zápas jsme sehráli v sousedních Zlatníkách. Nebyli jsme horším týmem, především v 2. poločase jsme byli v drtivém držení míče, ale nedokázali jsme proměnit několik šancí. Navíc v několika pasážích hry se jevila naše hra profesorská, nedůsledná v pokutových územích. I přes ospalý začátek utkání, kdy nás nenápadnou dorážkou po rohu překvapil kapitán domácích Vlasta Horák v 10.min na 1:0, tak jsme si vytvořili tlak a několik slibných akcí. Tlak na domácí vyvrcholil, když fauloval Roman Janoušek v pokutovém území našeho Radka Matouška a kopala se penalta, kterou suverénně proměnil náš kapitán Tomáš Pata. Jelikož faulující domácí doprovodil nařízení penalty i urážkou R, tak jsme od 20.min hráli přesilovku proti 10. Bohužel ještě v 1. poločase jsme si vytvořili šance, například Radkem Matouškem, ale nedokázali jsme jít do vedení.
Zmar pokračoval i v 2. poločase, kdy například Matěj Štědronský (hrající se sebezapřením s nemocí) nastřelil tyč a často naše akce skončili před vápnem soupeře. Současně jsme ani z dálky soupeřova brankáře neprověřili. Hráči Zlatník podali bojovný, srdnatý výkon, zodpovědně bránili i za cenu častého přerušování a zdržování hry. Pokud se dostali v 2. poločase na útočnou polovinu, tak byli nebezpeční. Gólovou hlavičku Marka Kincla vytáhl na roh ještě náš brankář Ondřej Michálek. V 74.min již však kapituloval, když po samostatném brejku zakončil střelou z boku Jan Šrám na 2:1 pro domácí. Naši hráči již vyšli střelecky naprázdno. Utrpěli jsme tak druhou porážku ve dvou po sobě jdoucích zápasech.
Máme tak stále získaných 17 bodů a zaujímáme 4. místo v tabulce Okresního přeboru.

💥 S očekáváním vyhlížíme příští zápas doma v pátek 15.10.2021 od 19hod proti Sokolu Tuchoměřice!
Budou hrát hlavní nové posily – exslávista Jirka Bílek a Matěj Štědronský ze 3.ligy.
Zápas bude mít charitativní rozměr. Spojili jsme se s nadací UNICEF a Prague British International School a společně darujeme získané peníze Dětskému fondu OSN!