SK Olympie Dolní Břežany

Aktuality Mladší dorost

NEDĚLNÍ VÍTĚZNÉ UTKÁNÍ MLADŠÍHO DOROSTU

ČECHIE DUBEČ – DOLNÍ BŘEŽANY 1:3. Nedělní utkání v Dubči velmi pravděpodobně ukončilo podzimní část sezony, rád bych se mýlil, ale obávám se, že tomu tak bude. Loučení to bylo vítězné, po lítém boji plném osobních soubojů jsme domácí udolali 3:1. Navázali jsme tak na posledních výsledky a prodloužili vítěznou šňůru, což byl náš plán a cíl. Zápas byl ale jiný než předchozí, tvrdý od začátku, nevyvíjel se dobře. Prvních pár minut jsme, jak je naším zvykem, prospali a domácí šli zaslouženě do vedení po precizně zahraném přímém kopu přímo do šibenice. S odstupem lze inkasovanou branku hodnotit jako pozitivní impuls, kluci se probrali a začali bojovat. Přesun Honzy Šimončiče do středové řady odstartoval několik povedených akcí, dařily se náběhy do volných prostorů, kam směřovaly finální přihrávky, na které útočníci a krajní záložníci pohotově reagovali. Po zásluze jsme vyrovnali a nebýt několika postavení mimo hru, mohli jsme jít i do vedení. To se podařilo až po přestávce, kdy dvě rychlé šance proměnil neomylný snajpr Petr a soupeři jsme odskočili do dvou brankového vedení. Zbytek utkání jsme mimo zhruba 10ti minutové pasáže  kontrolovali a mohli přidat z rychlých protiútoků i další branky. Závěr byl ale hektický, domácí se nevzdali a vytvořili si v poslední minutách tlak, především díky nakopávaných balónům. Naštěstí jsme ale většinu míčů uskákali, Kuba v bráně byl naprosto jistý a když se těsně před koncem vytáhl dva fantastické zákroky byla výhra potvrzena. Nutno ale také dodat, že jeden za zákroků byl ale na hranici pokutového území, dost možná i mimo a je otázkou, zda neměl být vyloučen. Domácí to velmi těžce nesli, nakonec tak špatně, že dva hráči byli po hrubých urážkách hlavního rozhodčího vyloučeni. K tomu je třeba uvést, že ukočírovat kluky v tomto věku je velice těžké, všichni jsou napumpovaní, všechno vědí nejlépe a každý další je pro ně v lepším případě „blbec“. Přesto je potřeba systematicky pracovat na kázni a slušném chování, protože je to vizitka jejich, oddílu a celého týmu. Není trénink či zápas, kdybychom to neřešili. Snad to nese ovoce.