SK Olympie Dolní Břežany

Lukáš Mück se stal novým trenérem Áčka – rozhovor

Lukáš Mück nový trenér Áčka

Dobrý den, Lukáši, zdravím Vás na hřišti SK Olympie Dolní Břežany. 

Hned na začátku našeho rozhovoru prozradím, že Lukáš Mück se nedávno stal novým trenérem našeho „Ačka“ (tým Muži A SK Olympie DB), z čehož máme velkou radost.

Lukáši, prozraďte nám, proč právě Dolní Břežany?

Břežany už jen kvůli tomu, že fotbalové zázemí je na vysoké úrovni. Když se mi ozval předseda oddílu, Kryštof Mencl, po rozhovoru s ním jsem poznal, že tento klub má vyšší cíle nežli hrát OKRESNÍ PŘEBOR. Pro mě samotného je to velká výzva, a proto jsem ani chvilku neváhal, a přijal jsem nabídku na postu hlavního trenéra u A týmu. Myslím, si, že tento klub je se zázemím na divizní úrovni, takže minimálně krajskou  1. A třídu by chtěly Dolní Břežany  do 3-4 let hrát.

  • Můžete nám říct něco blíže ke svému fotbalovému „životopisu“?

Jako hráč jsem prošel FK Admira Praha, tam jsem hrál divizi a nakouknul jsem i do třetí ligy. Dále jsem hrál ve Spartak Chrast a v dalších krajských přeborových týmech. Co se týče trenérské zkušenosti, první moje velká trenérská zkušenost byla v FC Ibach ve Švýcarsku, kde jsem měl na starosti dorost a působil jsem také jako asistent trenéra mužů A.

Ve Švýcarsku jsem se naučil být tzv. „pünktlich“, to zejména v přípravě na tréninky. V tomto prostředí je běžné, že všechny tréninky jsou plánovány do detailu. Po návratu do Čech jsme trénoval v FC Spartak Chrást, SK Čechie Smíchov, TJ Jižní Město Chodov a asi největší zkušeností byly pro mě trénování FC Horky nad Jizerou a FC Zličín.

  • Při trénincích Vám bude pomáhat Tomáš Bradáč. Proč právě on?

S Tomášem Bradáčem jsme spolupracovali už v jiných týmech, kde mi pomáhal v kondiční sféře. Tomáš má kondiční přípravu hráčů perfektně „zmáklou“.  Myslím, si, že když se ten tým má někam posunout, tak je vždy lepší, když jsou na to dva a rozdělí si práci. Tomášovi jsem dal na starost kondiční přípravu a kondici hráčů všeobecně, a já mám na starosti herní taktiku a herní postavení.

  • Jak vnímáte břežanské „Ačko“ jako tým, jejich hru? Kde vidíte jejich slabiny a kde naopak jejich silné stránky?

Vnímat silné a slabé stránky jsem mohl zatím pouze v jednom zápase (pozn. autora: rozhovor se odehrál 7.8.2022). V tomto zápase jsme s Tomášem sledovali, na co se zaměřit. Silnou stránkou břežanského Áčka je určitě týmový duch. Kluci mají skvělou partu, táhnou za jeden provaz. Na druhé straně, fotbal je hodně o fyzičce, což u některých hráčů bude potřeba pozvednout. Myslím si, že do budoucna to bude velmi silný a perspektivní tým, a ty kroky které jsme navrhly jim pomůžou se posunout. V této sezoně to nebude lehký, je tam 4-5 týmů, které nás potrápí. Los pro nás není zrovna příznivý a začínáme  venku s Roztokami, které nedávno porazily Kralupy 5:4, když po prvním poločase prohrávaly 1:4. Musíme se s tím popasovat a uvidíme, jak se soupeř na nás připraví. Chci praktikovat naši hru, být pány na hřišti a diktovat tempo hry. Poslední týden před prvním mistrákem se budeme zejména připravovat na to, jak budeme hrát a jak budeme proti soupeřům postupovat.

  • Na co se v nové sezoně mohou hráči a fanoušci Áčka těšit? 

Určitě například na nové hráče. Břežany obohatili bratři Vasyl a Vláda Cherevko, hráči z kádru Chotče. Nová možná akvizice je Mohamed Toure, jehož nastoupení budeme teď dojednávat s jeho klubem. Také Dan Dvořák ze Zvole. Vrátil se k nám i Michael Bražina, za kterého jsem také moc rád, jelikož je to klučina s velkou budoucností, a pokud bude na sobě makat, tak od něj můžeme čekat ještě velké věci. Dále máme v plánu vybírat a doplňovat tým A hráči z dorostu a z Juniorky. Perspektivné tak budeme tyto hráče zabudovávat do Áčka, protože jsou tam kvalitní hráči. Domnívám se, že když je dobře nasměrujeme, tak to tým pozvedne. Jsem toho názoru, že není umění přivést do klubu 10-15 nových hráčů, ale je umění to vybudovat s hráči, kteří jsou již v klubu.

Lukáši, děkujeme a držíme palce v nové roli!