SK Olympie Dolní Břežany

Aktuality Mladší dorost

KLUCI Z DOROSTU DOMA URVALI VÍTĚZSTVÍ

SKO – Nový Knín/Nová Ves pod Pleší 3:0

Domácí zápas s týmem s nejdelším názvem v ČR a možná i jinde se nám podařilo přesunout již na ČT večer a vyhnout se tak personálním problémům o velikonočních svátcích. Je vůbec otázka, zda velikonoční kolo hrát tak, jak se každý rok hraje, ale to sem nepatří. Musíme poděkovat vedoucím všech našich kategorií, kteří nám uvolnili hrací plochu a také hostům, že se přizpůsobili. Samotný zápas jsme zahájili ve vysokém tempu. Tempo bylo až tak vysoké, že jsme ho nestíhali herně ani technicky. Nepřesnost střídala nepřesnost. Přes veškerou snahu se nám nedařila výstavba hry, nedokázali jsme držet míč, protože dvě tři přesné přihrávky byly maximem možného. Místo abychom zpomalili hru, vytáhli si soupeře a nechali ho běhat, jsme vše chtěli zlomit silou. To se nedařilo a několik šikovných hráčů z hostujícího týmu nás trápilo celý první poločas. Po šťastné brance jsme i tak odcházeli do kabin s vedením 1:0.

O přestávce došlo k velkému střídání a apelování na kluky jak z nepohody ven. Do hry se dostali další kluci a po dlouhé pauze způsobené vleklou nemocí i kapitán Matěj Hrobník a přinesl přesně to, co nám chybělo. Přesnost, kvalitu a rozvahu. Druhý poločas byl herně výrazně lepší a padly další dvě branky. Je otázkou zda to bylo díky nám nebo tím, že soupeř, který měl jen 11 hráčů, odcházel fyzicky. Ale to si rozebereme.

Kluci se opět ukázali jako psychicky odolní, znovu dokázali uhrát zápas, kde se ne vše dařilo. Ukázala se i silná lavička a možnost zařadit další kluky do hry. To, spolu s návratem Matěje, je určitě pozitivním impulsem do dalších bojů.