SK Olympie Dolní Břežany

JAK TRÁVÍME V SK OLYMPII ”ZIMNÍ PAUZU”

V zimě se prý fotbal nehraje, sportovci odpočívají a šetří se na novou sezónu ….. Tak toto u nás v Dolních Břežanech rozhodně neplatí! I v zimních měsících makáme naplno v oblasti sportovní i funkcionářské.

Ano, mistrovské zápasy se v zimě nehrají. Ty poslední podzimní odehrála naše mužstva v listopadu a první jarní odstartují koncem března. Zimu v Břežanech naplno ovládly fotbalové turnaje, které se každý víkend odehrávají v naší hale. Účastní se jich naše týmy od minipřípravky až po mladší žáky. A nejen ony. Břežanské mládežnické turnaje si již získaly takový věhlas, že je navštěvují nejen nejlepší pražské týmy (např. Slavie či Bohemka), ale i mužstva z nejrůznějšíchkoutů Čech (Příbram, Plzeň, České Budějovice, Sokolov, Jičín, Mladá Boleslav, Louny,…) či dokonce ze zahraničí (německý tým TSV Pirna-Graupa). 

Pro starší kategorie je již hala malá a zápasy zde nehrajeme. Starší žáci A (ročník 2008) i starší žáci B (ročník 2009) ovládli turnaj na Šeberově (v době uzávěrky tohoto čísla se dostalo Áčko do finále a Béčko bude hrát o 3. místo) – přiložené fotky jsou z jejich vzájemného zápasu v semifinále turnaje. Dorostenci, B tým dospělých a muži A místo turnajů zvolili přípravu formou řady přátelských utkání. 

Kromě vlastní sportovní stránky řešíme i záležitosti „bafuňářské“. Po posílení trenérského týmu u A mužstva dospělých (novým hlavním trenérem se stal bývalý prvoligový hráč Michael Žižka) jsme k obdobnému kroku sáhli i u Béčka, které by mělo hrát roli „juniorky“ – tedy přestupní stanice mezi dorosteneckým a dospěláckým fotbalem. K dosavadnímu trenérovi Tomáši Bradáčovi přišel Tomáš Moravec, který si trenérské uznání zasloužil skvělou prací s mládeží v pražské Libuši. 

Příjemné starosti nám dělá dorost. Po postupu z okresního přeboru do krajské 1A třídy se usadil na čele tabulky a je největším favoritem na postup do krajského přeboru. Zde je již požadavek na minimálně 4 kabiny, což zatím nesplňujeme. Situaci dočasně plánujeme řešit pořízením dvou buněk, ve střednědobém horizontu – v úzké součinnosti s obcí, která je nám velmi nápomocna – plánujeme kompletní rekonstrukci celého našeho zázemí. 

Klub nezadržitelně roste po stránce počtu sportovců i trenérů, objemu aktivit, hospodářských ukazatelů i plánů do budoucna. Abychom toto vše zvládli uřídit, přistoupili jsme k zásadní organizační změně, když jsme vytvořili funkci sekretáře –něco jako provozního ředitele klubu. Obsadil ji Honza Deutsch, mimo jiné trenér úspěšného týmu starší přípravky. 

Kromě realizace plánů na budování regionálně dominantního klubu se dokážeme i bavit. Za týden se koná naše každoroční maškarní zábava. Kdo ještě nemá lístky, hned si je zajistěte. Zbývá již jen pár kousků.