Aktuality Mladší dorost

JAK SI VEDL DOROST POSLEDNÍ DVĚ UTKÁNÍ?

Jak se daří našemu dorostu? Trenér Jakub Maláček shrnul poslední dvě utkání:

⚽️ Dobříč/Nučice – SKO DB 4:11
Utkání v Dobříči začalo inkasovanou brankou v naší síti ve 21. vteřině. V soutěži asi nebude moc rychlejších branek.  Gól nám paradoxně pomohl, kluci se museli okamžitě nastartovat a aktuální stav řešit. Po několika rychlých akcích se podařilo skóre otočit a do přestávky jsme odcházeli s vedením 7:2.
Druhá půle už moc kvality nenabídla, je otázkou zda k tomu přispěly změny v sestavě nebo změny na postech, ale na hřišti byl k vidění zmatek a hra byla velmi neurovnaná. Přesto jsme přidali další 4 branky, ale zároveň nabídli soupeři šance na skórování a ten je rád využil.
Především řešení situací po ztrátě míče bereme jako varovný signál do příště, silnější protivník by trestal důrazněji.
Góly: 4x Chochola, 2x Lang, 2x Černý, 1x Šimončič, 1x Kolda, 1x Polanský

⚽️ SKO DB – Tuchoměřice 2:5
Dlouho vyhlížený zápas s Tuchoměřicemi, které měly jako my tři výhry ze tří zápasů, přinesl na okresní přebor nadstandartní kvalitu, za což jsme všichni rádi. Hosté hráli fyzický a soubojový fotbal, měli ve svém středu 2-3 rychlé a velké hráče, kteří zápas nakonec rozhodli.
Před utkáním jsme si vysvětlovali postavení při bránění rohu, nepadlo to ale na úrodnou půdu. Přesně takto jsme v 10té minutě inkasovali a gól udal ráz utkání. Hosté se zatáhli, my se snažili dobývat. Mimo zoufalou koncovku a malý hlad se dostat do zakončení jsme dobře kombinovali, drželi balón, hru po vápno měli pod kontrolou. Na to se ale fotbal nehraje. Z ojedinělého brejku jsme ale znovu dostali branku, soupeř zakončil nádherně do šibenice. Před pauzou jsme se nedokázali prosadit ani po nápaditě rozehrané strandartce a šli do kabin za stavu 0:2. Druhou půli jsme začali aktivně, ale hosté nám znovu utekli při brejku, kdy se nám nepodařilo kvalitně zacentrovat a zápas byl de facto rozhodnut.
Petrova krásná rána z trestného kopu a snížení na 1:3 už nepomohlo a duel se jen dohrával. Konečný výsledek 2:5 je studenou sprchu a vrácení se zpátky na zem.
Ukázalo se, že máme-li na vše méně času, je řešení složitější a pro některé z nás obtížné. Na tom musíme zapracovat, stejně tak na defenzivní části hry, máme sice 34 vstřelených branek, ale také 12 obdržených, to je 3 na zápas to je, i s respektem k soupeřům, děsivě vysoké číslo.
Je krásné slyšet, že hrajeme krásný fotbal, ale to nestačí, musíme soupeře přetlačit nejen na krásu, ale i na skóre.
Góly: Šimoníček, Vavruška