SK Olympie Dolní Břežany

Aktuality Mladší žáci - U13

FOTBAL NEMÁ LOGIKU ANEB SMOLNÁ PROHRA U12

V kůži slavného trenéra (a hráče) Tomáše Pospíchala si museli po zápase s Jesenicí připadat trenéři Honza s Vencou. Držitel stříbrné medaile z MS v Chile a pozdější trenér pražských Bohemians Pospíchal proslul legendární hláškou „Fotbal nemá logiku“, která se stala i názvem jeho biografie. Ve stejném duchu se vyvíjel i náš zápas s Jesenicí. První půle nabídla rozháranou kopanou, my byli agresivnější s větším hladem po gólu, Jesenice lépe kombinovala, pár gólových příležitostí se vystřídalo na obou stranách, gól nepadl. Za to do druhé půle jsme vlítli jako uragán. Naši kluci sevřeli soupeře na své půlce, na jesenickou branku se valil útok za útokem jako lavina, střely razítkovaly brankovou konstrukci, soupeři jsme balón prakticky nepůjčili a jeho zoufalé odkopy sbírali obránci v čele s brankářem Šulim a rychle vraceli zpět do útočné fáze. Náš tlak evidentně probudil i diváky, kteří své svěřence podpořili hlasitým fanděním (vnímali jsme to, děkujeme!). Nicméně gól ne a ne padnout. Nebezpečný byl opět Štyndlis, tentokrát hrající hroťáka, na levém křídlu plno průniků předvedl agilní Kryštof. Nicméně nechci nikoho vyzdvihovat, všichni zahráli na hranici svého potenciálu. Vyzdvihnout si naopak zaslouží jesenický gólman, který chytil zhruba pět stoprocentních šancí. Jak už to u podobných zápasů bývá, v době našeho vrcholícího tlaku jeseničtí předvedli ojedinělý brejk, ze kterého náhodnou střelou skórovali. Naši kluci se nezlomili, do soupeře dál bušili, přehrávali ho ve všech směrech, ale gól již nepadl. Fotbal nemá logiku a je o emocích. Zatímco před 14 dny jsme po napínavém a vítězném penaltovém rozstřelu byli všichni v sedmém nebi, nyní v slzavém údolí. Optikou naší jízdy ve druhé půli (zatím náš nejkvalitnější poločas v soutěži) je výsledná prohra 0:1 krutá. Ale máme na čem stavět. Pokud takto budeme hrát každý zápas a projevíme vyšší kvalitu a rozvahu v koncovce, výsledky se brzy dostaví. Naše sestava: Dan, Kryštof, Šíma, Jirka, Maty, Miki, Číža, Štyndlis, Oski, Robík, Vojta, Šuli.