SK Olympie Dolní Břežany

Aktuality Mladší dorost

DOROST A JEJICH POSLEDNÍ ČTYŘI ZÁPASY

Byli jste se podívat, jak se daří na hřišti našemu dorostu? Pokud jste některý z posledních zápasů nestihli, nevadí. Přinášíme vám detailní shrnutí všech utkání od jejich trenéra Jakuba Maláčka.

💥 Sokol Červený Újezd B – SKO DB 2:10 💥
Zápas v Červeném Újezdě se posouval ze soboty na neděli, domácí nás o to požádali, neměli jistotu, že budou mít dostatek hráčů ke hře, protože mají i „áčko“ a mělo se původně hrát ve stejném termínu. Kontumační výhra nás nijak nelákala, kluci potřebují hlavně hrát, rádi jsme vyšli domácím vstříc.
Trochu nás trápila obava kolik hráčů z A mužstva na nás vyšlou, ale brali jsme to jako zkoušku naší kvality.
Zápas jsme výsledkově zvládli a vstřelili spoustu branek. Herně to však nic extra nebylo, spousta lehkých ztrát, které by silnější soupeř trestal. Kombinace vázla, prosazovali jsme se především kvalitou jednotlivců než týmovou hrou. Přes vysokou výhru jsme neodjížděli spokojeni, ale body do souboje o čelo tabulky se budou počítat.
🥅 Branky : Chochola 3, Šimoníček 2, Kabeláč 2, Lang, Kolda

💥 SKO DB – Hradištko 4:0 💥
V úterý 2.11. jsme odehráli utkání s Hradištkem, které se přesouvalo z původního termínu, kdy hosté neměli dostatek hráčů ke hře. Karantény, covid a další podzimní nemoci udělaly své. Zápas se hrál pod umělým osvětlením, což všichni zažili asi poprvé a byl to pro většinu hráčů zážitek.
Hřiště odpovídalo listopadovému termínu, bylo mokré a rozbahněné. Nám to ale nevadilo, zápas jsme měli od prvních minut plně ve své režii. Výborný pohyb dopředu i dozadu, tlak na zisk míče a následný rychlý přechod do útoku nás zdobily celé utkání. Po zásluze jsme zvítězili 4:0. Určité pasáže hry se blížily tomu, co bychom chtěli předvádět. Ukázali jsme velkou kvalitu a potenciál. 👏
🥅 Branky : Šimoníček (pk), Kolda, Kabeláč, Polanský

💥 Žebrák/Komárov – SKO DB 0:4 💥
Organizačně nesmírně obtížné utkání, měli jsme hrát doma, ale ve čtvrtek bylo s ohledem na nepoužitelné domácí hřiště rozhodnuto, že budeme hrát v Libni. Jenže v noci ze čtvrtka na pátek divoká prasata zničila libeňské hřiště a začala veliká honička, jak to udělat, abychom zápas vůbec odehráli. Žebrák nám vyšel vstříc a prohodil pořadatelství a proto jsme nakonec hráli opět venku.
Domácím patří veliký dík za vstřícnost, našim „bafuňářům“ zase za to, že to dokázali na OFS zařídit.
Jednalo se už o náš třetí zápas za 8 dní. Kádr máme ale široký, utkání jsme zvládli. Hra byla nicméně velmi špatná, bez pohybu, vše na půl, obrovské množství nepřesností. Soupeř vytvořil obranný val před vápnem a naši kluci měli veliké problémy se prosadit. Nakonec se podařilo a body jsme přivezli. Víc není co hodnotit.
🥅 Branky : Hrobník, Lang, Černý, Šimoníček

💥 Kazín – SKO DB 1:2 po pokutových kopech (penalty 4:5) 💥
Ironií osudu, s plným respektem vůči Tuchoměřicím, vyšel zápas dvou nejlepších týmů na poslední kolo. Zápas, na který jsme se všichni moc a moc těšili. Plánovaná sestava se nám začala bohužel hroutit ještě před výkopem. Honza Šimončič vypadl, kapitán Matěj Hrobník také a především i gólman Kuba Malajda. Brankáře umíme nahradit, Johny Chochola je bývalý brankář, což se ukázalo i v zápase. Ale nahradit jeho přínos v poli už bylo horší. Jako asi jediný hraje „dospělácký“ fotbal a je to vždy cítit.
Utkání jsme nezačali dobře, málo jsme běhali, dopředu i dozadu. Vůbec jsme se proto nedostávali do kombinační hry a uchylovali se k záchranným a neadresným odkopům, přesně k tomu, co nechceme. Z kluků jsme cítili strach. Johny nás 2x podržel, ale nakonec jsme po zásluze inkasovali a odcházeli do kabin za stavu 1:0.
O přestávce bylo v kabině dusno, bylo potřeba udělat průvan, protože takto se o čelo tabulky nebojuje.
Připravili jsme variantu výměny brankáře, Kuba i přes zranění souhlasil s tím, že nastoupí a byl připraven a Johnyho jsme chtěli vyslat do hry.
Naši kluci začali druhou půli jako vyměnění, druhý poločas bylo nasazení naprosto v pořádku. Kazín jsme dokázali přitlačit a začaly přicházet i šance. 20min před koncem jsme sáhli k plánované výměně na postu brankáře, Kuba se hned po minutě dostal do hry famózním zákrokem a udržel nás ve hře. Příběhu ale nebyl konec, Johny se za 2 minuty převléknul do dresu, šel do hry a po pár minutách vyrovnal na 1:1 !
Chvilku na to společně s Kubou Srbem vstřelili další gól, ten ale nebyl uznán pro faul. To zdravě naštvalo Vojtu a po krásné akci orazítkoval břevno. Škoda, mohli jsme utkání rozhodnout za tři body. Na druhou stranu ale Kazín stále zlobil a domácí také mohli utkání zlomit na svoji stranu.
Kvalitní utkání tak skončilo zaslouženou remízou.
Penaltový rozstřel, který rozhoduje o bonusovém bodu jsme ovládli, všichni naši kluci proměnili, domácí jeden PK zahodili a bylo rozhodnuto.
Škoda jen, že takových zápasů není za sezónu víc, snad příští rok, kdy se doufejme, přesuneme do krajské soutěže.
🥅 Branka : Chochola (pk : Bražina, Kolda, Chochola, Kabeláč, Šimoníček)