SK Olympie Dolní Břežany

Aktuality Mladší žáci - U13

COVID PAUZA PŘINESLA DO SK OLYMPIE FACEBOOK

Koronavirová epidemie, karantény a lockdowny posunují celou naši společnost dále do digitálního světa a tento trend neunikl ani břežanským fotbalistům. Ne, že bychom odložili kopačky a odhlásili soutěže, abychom nakoupili herní konzole a věnovali se „e-sportu“. Ale konečně jsme vyřešili bolavou patu naší komunikace a zprovoznili profil na Facebooku! Slova díků patří Evě Ševelové, která je nejnovějším přírůstkem do party nadšenců budujících dolnobřežanský fotbalový zázrak.

Jak se vám náš FB profil líbí? Mrkněte, staňte se fanoušky, sdílejte, buďte tam s námi!

Ale jinak nás covidová pauza zbrzdila v rozletu, podzimní sezóna se vydařila. Nadále se rozrůstáme, na podzim přibylo cca 20 nových členů, zejména nejmenších dětí. Nárůst počtu dětí v kombinaci se zápalem kvalifikovaných trenérů se podepisuje i na našich výsledcích. V přerušené podzimní sezóně první místo okupují mladší žáci U13 (potlesk pro trenéry Zdeňka Chaloupku a Michala Vrňáka), druzí jsou ve své soutěži starší dorostenci a krásné výsledky sbírají i nejmenší borci v minipřípravce. Pravda, ne všude máme medailové výsledky, což se týká zejména kategorií, které jsou z minula početně slabší a deficit hráčů se uzavírá jen pomalu.

Výkladní skříní zůstává A mužstvo, které je v přerušené soutěži druhé o jediný bod a bafuňáři již mluví o vytouženém postupu do krajské soutěže (teoreticky lze postoupit i z 2. místa). Šance na postup by výrazně stouply, pokud by se podařilo dotáhnout nejvýznamnější přestup v naší historii. Od léta sportovní manažer Kryštof Mencl jedná se známou (ex)prvoligovou osobností, tak pssst, ať to nezakřikneme.

Z hlediska infrastruktury jsme konečně získali stavební povolení na krásné nové kabiny od architektky Anny Šlapetové. Nyní čekáme na vhodný dotační titul, rozpočet nad 20 milionů korun je nad možnosti klubu i obce. Ta nás ostatně jako náš nejvýraznější dlouhodobý partner podpořila už tím, že zafinancovala celou projektovou dokumentaci – děkujeme!

Novinkou je i partnerství s firmou Puma, které domluvil kapitán Áčka Tomáš Pata. Díky tomu máme možnost kupovat sportovní vybavení za ceny jako mají prvoligové týmy. Až se soutěže rozjedou, plánujeme objednat dětem reprezentativní teplákové soupravy.

Na fotbal Vás nyní holt pozvat nemohu, tak aspoň omrkněte náš Facebook a zachovejte nám přízeň. Na hřišti bojujeme za celé Dolní Břežany!

Honza Jedlička, SK Olympie

Ostatní aktuality