SK Olympie Dolní Břežany

AKTUALITY STARŠÍ ŽÁCI

CO SE DĚJE U NAŠICH STARŠÍCH ŽÁKŮ? 
Za trenérský tým, který tvoří Zdeněk Chaloupka, Michal Vrňák a Martin Legr, shrnul Zdeněk změny, kterými prošli: 
„Díky covidu se nehrají soutěže a tak máme dostatek času rozpohybovat se a připravit přechod z kategorie mladších žáků do starších, z poloviny hříště na celé. Při sčítání zajíců před honem jsme zjistili, že na starší žáky by jsme měli jen při maximální, téměř stoprocentní účasti. Navíc během covid-pauzy skončil Čermi, se zraněním se neustále potýkají Bárty a Tony. Další a největší ztrátou je přestup Jakuba Zemana do Tempa. Jestli na to někdo má, tak je to Zemi. Přejeme mu hodně štěstí. 👏

Přemýšleli jsme, jak dál. První variantou pro nové mužstvo starších žáků bylo doplnění mladšími žáky. Pak se přihlásili zástupci ze Zvole s návrhem spojeného mužstva starších žáků. Vzápětí se ozval trenér z Cholupic s nabídkou bližší spolupráce. Najednou by bylo kluků na dvě mužstva. Nakonec jsme dali přednost jednomu mužstvu s dostatkem hráčů a hlavně s perspektivou do budoucnosti. Kluci ze Zvole se spojí s Jílovým a budeme tak mít v soutěži dalšího kvalitního soupeře.
Z Cholupic k nám přišlo 10 hráčů a tak nás je nyní v přípravě 25. Všichni kluci si musí uvědomit, že již mají konkurenci a musí přidat v tréninku i při zápasech.

V přípravě jsme odehráli zatím tři zápasy – s Cholupicemi, Kazínem a Vestcem. Výsledky zatím nejsou důležité. Je to příprava a jsme ve fázi, kdy se spoluhráči navzájem seznamují a jako celek se učíme hrát na velkém hřišti. Jsou tu již náznaky, že to půjde.