AKTUALITY MLADŠÍ DOROST

Co se děje u našeho mladšího dorostu?
Jejich trenér Jakub Maláček vám posílá shrnutí posledních zápasů.

⚽️ 20.5.2021, Sokol Zvole – SKO DB, 2:3
První zápas po půlroční pauze odehrál mladší dorost u sousedů ve Zvoli. Dlouhatánská pauza byla znát na všech zúčastněných. Velké nepřesnosti a hluchá místa se střídaly s obrovskou fotbalovostí, která dávala vzpomenout na situaci na podzim před uzávěrou všeho. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, vedli jsme 1:0, prohrávali 1:2 a ve druhém poločase zaslouženě otočili na 3:2 v náš prospěch. Zápas byl velmi vyhecovaný, přeci jen se jednalo o regionální derby, kluci se znají, chodí spolu do školy, někteří i do třídy. Domácí byli ale často až „přehecovaní“, naši kluci se věnovali hře přeci jen víc a to rozhodlo. Cenné vítězství pro vnitřní sílu našich borců.

⚽️ 23.5.2021, SK Nusle – SKO DB, 12:2
Druhý zápas jsme odehráli na Nuslích u soupeře, kterého potkáváme docela často v přátelských duelech nebo v pražské soutěži. Utkání bylo jedno velké vystřízlivění po výhře ve Zvoli. Velké hřiště, velké teplo, velký vítr – vše nám překáželo. Ale nejvíc překážel soupeř, nutno přiznat, že domácí byli výborní, chtěli hrát, chtěli vyhrát a především to chtěli naprosto všichni na hřišti. U nás chtěli vždy jen někteří a to nemohlo stačit. Dostali jsme facku, ale i to je někdy potřeba. Minimálně nám to ukázalo morální sílu a chování konkrétních hráčů v situacích, kdy se nedaří nebo je soupeř lepší než my.

⚽️ 2.6.2021, SKO DB – Jesenice, 4:5
Na první domácí představení jsme si pozvali opět souseda, tentokrát Jesenici. Zápas nám měl ukázat naši konkurence schopnost se soupeřem, který hraje výrazně vyšší soutěž než my. Hosté po domluvě přivezli jen hráče 2005+2004, starší kluky nechali doma. I tak byla jejich potenciální síla veliká a optikou přídělu z Nuslí jsme měli obavy, jak se zápas odehraje. Do toho nám před zápasem vypadli 4 hráči, kteří patří mezi základní pilíře naší sestavy. Obavy se ještě prohloubily. Ve spolupráci s trenérem juniorky jsme povolali Kubu Srba a Mikiho Bražinu, kteří nám moc pomohli. Miki je dokonce ročník 2004 a patří k nám, Kuba je o rok starší.
Zápas byl rychlý, tvrdý, přesně dle očekávání. O poločase jsme prohrávali 1:4, ale hosté určitě nebyli o tři branky lepší. Druhý poločas to jen potvrdil, kluci šli tvrdě za vyrovnáním. Nebýt smolného vlastního gólu na 3:5 si myslím, že by se jim to i podařilo. Výsledek tentokrát ale nebyl důležitý. Je zajímavé, že vše co nám chybělo na Nuslích, zde bylo. Bojovnost, touha se poprat o výsledek, vydat se na hranici, leckdy až za hranici, svých fyzických schopností. Všem patří velká pochvala. Je na nás trenérech, abychom kluky dokázali motivovat ke stejnému tempu v každém utkání.

⚽️ 5.6.2021, SKO DB – Zbraslav, 3:3
Zápas se Zbraslaví byla jedna velká hádanka. Telefonicky dohodnuto, protivníka neznám, trenér soupeře zmínil, že potřebuje hlavně „obouchat“ kluky 2006+2007, kteří budou součástí mladšího dorostu, který přihlašují. V pátek jsem dokonce přemýšlel, zda nebyla chyba zápas domluvit, zda bude mít smysl. To se ukázalo jako jedna velká mýlka. Hosté byli mladší, ale hráli skvěle. Starších kluků se nezalekli, bojovali jako lvi a především byli fotbalově a technicky výborní. Věděli co chtějí hrát, nám to činilo potíže. První poločas úplně, to jsme se nedostali do hry, mimo posledních 15ti min, vůbec, druhý už byl lepší. Zápas nakonec skončil remízou 3:3. Ale dvě naše branky padly po standardkách (výborně kopnutých mimo jiné), spíš však tím, že jsme byli vyspělejší a silnější, než fotbalovější.