SK Olympie Dolní Břežany

Aktuality Mladší dorost

AKTUALITY DOROST

Mníšek pod Brdy – SKO Dolní Břežany 3:8
 
Jak dopadl začatek sezóny pro dorost? Jejich trenér Jakub Maláček vám posílá shrnutí prvního zápasu:
 
“Dlouho vyhlížený začátek sezóny konečně přišel. Ještě před utkáním jsme přišli o některé opory, namátkou kapitána Matyho, Tobíka a další. Ale protože juniorka ještě nehraje a spousta hráčů spadá věkově k nám, tak jsme využili Honzu Kabeláče a Kubu Srba, abychom tým doplnili a také abychom kluky viděli v akci. Provázanost dorostu a juniorky (oběma směry) bude i nadále pokračovat.
Samotný zápas ukázal spoustu věcí, například jsme dobře fyzicky připraveni, což přináší snahu o fotbalové řešení většiny situací. Kluci se nebojí ztráty, vědí, že mají na to si míč zpátky vybojovat. Bylo k vidění mnoho krásných fotbalových akcí, krátké kombinace ve středu hřiště a následné kolmice do náběhu, ať už ze stran nebo z lajny, samostatné řešení situací – gól Vojty Černého by mohli okamžitě vysílat ve znělkách fotbalových pořadů. U jeho stylu je potřeba se zastavit, jeho ochota se v utkání vydat ze všech sil, upozadit své vlastní ego a odevzdat se pro úspěch týmu, je ukázkou krásy kolektivních sportů. Kaňkou na výkonu bylo několika minutové zatmění v závěru prvního poločasu, kdy jsme 2x inkasovali, nechali soupeře vyrovnat a málem ho dokonce pustili do vedení. Všechny situace měly stejného jmenovatele, netaktické obranné postavení a pozdní reakce. Je to přesně to, na čem v tréninkách pracujeme, ale je potřeba tyto dovednosti pilovat dál. Bylo by škodou po dominantním výkonu ztratit utkání.
S Mníškem jsme se potkávali i dříve, vždy nás výsledkově přetlačili. Tentokrát neměli nárok, rozdíl ve skóre mohl a měl být vyšší. Je vidět, že jsme na dobré cestě, především na mladších hráčích (Ríša Novák, Jedla atd) je jasně patrné, že jdeme nahoru a jak moc se posunuli !
Branky : 2x Kolda, 2x Černý, 2x Johny, 1x Šimoníček, 1x Polanský”
 

Ostatní aktuality