SK Olympie Dolní Břežany

Aktuality A týmu

ÁČKO SMETLO ZVOLI A STAROSTA MICHALIK DAL DVA GÓLY

V pátek 25. 9. 2020 zažily Dolní Břežany fotbalový svátek, když na naše hřiště zavítala sousední Zvole. I přes vlezlé počasí mělo regionální derby vřelou atmosféru, o kterou se zasloužili diváci v ochozech, hráči na place a v neposlední řadě i penaltová exhibice starostů obou obcí. Právě ta byla hlavním lákadlem poločasové přestávky a pro někoho i celého zápasu. Starostové Věslav Michalik za domácí a hostující Miroslav Stoklasa ze Zvole za povzbuzování všech fanoušků svedli souboj v exekuci pokutových kopů, třetím aktérem byl nadějný gólman našeho mladšího dorostu Kuba Maláček, který se neohroženě postavil do branky. A jak to dopadlo? Každý ze starostů měl tři pokusy a Věslav Michalik jednoznačně zvítězil 2:0! Hurrrá! Vítězství bylo o to sladší, že v sázce bylo pozvání na pivo pro hráče druhého týmu, a tak si pozápasovou „plzničku“ na účet Miroslava Stoklasy vychutnali naši borci. A jak to vlastně probíhalo na hřišti? Podobným koncertem jako při penaltové show – i zde jednoznačně vyhrály Břežany. Skóre ve prospěch domácích otevřel krásnou střelou z dálky Fanda Sklenář. Na 2:0 zvyšoval náš kapitán Radek Matoušek. Břežanský válec nezastavilo ani snížení hostů z penalty a vedení navýšil krásnou střelou na 3:1 Honza „Šabi“ Šabacký, populární učitel naší ZŠ. V závěru dorazil soupeře opět neudržitelný Radek, a to hned dvěma brankami. Celkově jsme vyhráli 5:1 (při započítání starostových penalt 7:1 ;)) a kapitán Radek Matoušek si zopakoval hattrick z posledního domácího zápasu. Utkání se zkrátka muselo líbit, stejně jako napínavý penaltový souboj o poločase. Děkujeme oběma starostům za účast (choďte mezi nás častěji :), stejně jako všem fanoušků, které nezvyklal ani vytrvalý déšť.