SK Olympie Dolní Břežany

Aktuality Mladší žáci - U13

🤩 Hvězdný start do sezóny pro starší žáky B 🤩 

🤩 Hvězdný start do sezóny pro starší žáky B 🤩
Před sezónou si duo trenérů starších žáků B (tedy kluci ročníku 2009 posílených o pár 2010) ve složení Honza Jedlička a Honza Šimončič žádné velké výsledkové cíle nekladlo. Cíl byl vlastně jediný: naučit kluky nový herní systém po přechodu na velké hřiště. Skok z mladších žáků z půlky hřiště a počtu 7+1 na celohřišťový fotbal o 11 lidech je fakt propastný.
Přípravu jsme měli kvalitní, soustředění ve Vodňanech se i přes nepřízeň počasí vyvedlo, před prvním mistrákem jsme absolvovali šest přátelských utkání se smíšenými výsledky, o které ale příliš nešlo. Pomalu krystalizovala sestava i rozmístění hráčů na jejich silné pozice na hřišti a s nadšením jsme vyhlíželi první mistráky.
První zápas v Holubicích jsme začali vítězstvím 2:0, když nám pomohlo i to, že soupeři vypadli ze stavy silní kluci ročníku 2008 pobývající na škole v přírodě. I v druhém utkání, tentokrát na půdě Velkých Přílep, jsme zvítězili (2:1), když opět jsme soupeře přehrávali a gólů jsme měli nastřílet více. Drama jsme zažili při domácím zápase s Rudnou, kdy po průběžném vedení 5:1 jsme zvolnili a nakonec s nervy uhájili těsné vítězství 5:4. Deštivý zápas na půdě outsidera z Libčic jsme přesvědčivě opanovali 6:0, i když poločasový výsledek 5:0 sliboval větší gólový příděl. Zatím náš nejhorší výkon jsme předvedli na hřišti Roztok, kde nám k těsnému vítězství 2:1 pomohlo vedle precizní obrany i to pověstné fotbalové štěstíčko. Po pěti prvních kolech tak okresní přebor starších žáků vedeme bez ztráty bodu.
Věříme, že jsem na dobré cestě, ale výsledky nepřeceňujeme. Stále nás trápí herní nedokonalosti (nedostatečné využívání šířky hřiště, neschopnost přenášet těžiště hry, malá komunikace hráčů, absence střelby ze středních vzdáleností, neschopnost měnit tempo hry apod), ale je to pochopitelné. Vždyť na velkém hřišti hrajeme teprve druhým měsícem.
Závěrem chci poděkovat všem hráčům, kteří pilně makají na trénincích a za to jsou odměňování skvělými výsledky. Není výjimkou, že na tréninky nás chodí 15 a více hráčů a i na zápasy se scházíme např. i v 17 lidech. To je pak radost i pro nás trenéry. 👏👏👏
Kádr starších žáků tvoří tito borci: Adam, Brucki, Šíma Červeňák, Niki, Číža, Fíla, Gejdy, Kuba Hamza, Šíma Jedla, Míša Jirušek, Daník, Maty Pěkný, Vojta, Oski, Slezi, Martin, Míša Svoboda, Domča, Štyndlis, Maty Tichota, Luky.

Ostatní aktuality